EX-KTI: Z Nového Jičína rovnou do druhé pětky!

Nový Jičín hostil o prvním únorovém víkendu třetí kolo extraligy kadetů, přesněji skupinu 3C. V tomto kole se hrálo o dvě postupová místa do druhé pětky a o dva černé Petry znamenající sestup do čtvrté pětky.

Na úvod nás čekal Prosek - soupeř, s nímž jsme se setkali již v první kole (výhra 3:0) a který společně s Ústím nad Labem postoupili do naší skupiny ze čtvrté pětky.

Začátek zápasu nás nezastihl v ideálním rozpoložení, soupeři jsme pomáhali nevynucenými chybami a trochu se hledali (začali jsme v lehce pozměněné sestavě). V napínavé koncovce (která však v tomto víkendu nebyla poslední) jsme set ztratili. Ve druhém setu se hra zlepšila a po srovnání stavu na 1:1 to vypadalo, že jsme se dostali do tempa bude vše v pořádku, opak však byl pravdou a třetí set jsme lehce ztratili. Následoval návrat k osvědčenému rozložení hráčů, přišlo zklidnění a vše vyústilo ve vítězný tiebreak.
Svitavy - Prosek 3:2 (-24,22,-18,17,11)

Sobotní část programu zakončil souboj s Ústím nad Labem. Zápas jsme získali 3:0, ale zdaleka to nebylo tak snadné, jak by se dle tohoto strohého sdělení zdát, posuďte sami - 25:23, 28:26 a 25:17.
Svitavy - Ústí nad Labem 3:0 (23,26,17)

Po nedělní pohodové snídani na hotelu Graphic (velice příjemné místo, jednoznačně nejlepší ubytování na okruhu) byl čas postavit se borcům z Kojetína. Začátek utkání byl pohádkový, kluci hráli výborně, pak ale přišel stav 8:3 a idylka skončila. Po devítibodové šňůře na nás padla deka, ze které jsme se už do konce setu nevzpamatovali. Druhý set byl poměrně vyrovnany, týmy se střídali ve vedení, teprve v úvodu koncovky jsme se dostali do tříbodového náskoku, ale ten jsme neudrželi a strhla se nervy drásající přestřelka s obrovskou úlevou na konci, k vítězství jsme potřebovali získat 29 bodů. Třetí set byl setem našich středových hráčů, jejich úspěšné útoky rozleptali výbornou kojetínskou obranu, kterou jsem do té doby zdolávali útoky z krajů sítě jen velmi ztuha. Tato změna taktiky nám přinesla vytoužené vítězství ve zbývajících dvou setech a postup do druhé výkonostní skupiny.
Svitavy - Kojetín 3:1 (-18,27,14,17)

Závěrečné utkání s domácím Novým Jičínem bylo "jen o vítězství" ve skupině. Předchozí náročné zápasy, které jsme odehráli v devíti hráčích, a částečná ztráta koncentrace po potvrzení postupu snad byly příčinou odevzdaného výkonu v první a druhém setu, které domácí bez problémů vyhráli. Teprve třetí set přinesl změnu herního projevu znamnající zisk této části zápasu. Ve čtvrtém setu bylo znát narůstající obavu novojičínské lavičky o výsledek zápsau, ale na rozdíl od koncovek předchozích zápasů, jsme v této již nenalezli dostatek sil a jinak úspěšný víkend jsme zakončili první porážkou.
Svitavy- Nový Jičín 1:3 (-19,-13,18,-21)

Pochvalu zaslouží všech devět hráčů, kteří postup vybojovali i přes zúžený kádr (marodka a jiné omluvenky) a zdravotní komplikace některých hráčů.Kam první březnový týden pojedeme zatím nevíme, co však víme, jsou jména našich příších soupeřů - společně s Novým Jičínem to budou Kolín, Velké Meziříčí a Hradec Králové.