Finále ČP kadetů bez medaile

V sobotu byl v Rychnově nad Kněžnou závěrečným turnajem zakončen Český pohár kadetů. Hráno na dvou místech a to  ve velmi příjemném prostředí sportovní haly Romana Šebrleho a  tělocvičně nedaleké SPŠ. Náš tým odjížděl s ambicemi udržet třetí místo.

Sestava byla opět koncipována se zabudováním ročníku 2004 pro příští ročník extraligy kadetů (Bušek, Klohna, Meluzín, Slezák, chyběl zraněný Prudil), doplněna o hráče B-týmu kadetů (Šudomovi, Jarůšek). Z Áčka pak turnaj absolvovali Pelíšek, Klika a Žižka. Jak již to bývá, individuální předpoklady nejsou pro úspěch ve volejbale rozhodující, což nám potvrdil tento turnaj. Naší alfou a omegou byla především nevyrovnanost na přihrávce po celou dobu turnaje. Klukům nelze upřít velkou snahu, ale prakticky nikdo ze smečařů a liber v této činnosti nevyšel z průměru.

Pokud se tým dostal k útoku, dokázal bodovat s velkou úspěšnosti (Kuba Klika), ale současný volejbal je o kvalitním podání a jeho následném zpracování. Dobře odehráli středáci (Kuba Žižka v obraně na síti a Vojta Slezák na útoku). Celkově výkon působil velmi nesourodě a bude potřeba na souhře pro budoucí sezónu zapracovat. Rovněž projev týmu musí být živější s vůdčí rolí hráčů ročníku 2002.

K výsledků samotným... V prvním utkání horko těžko 2:1 zdoláváme Českou Třebovou. Proti domácímu Rychnovu jsme horší právě na přihrávce, kdy v každém setu série es rozhoduje o průběhu (0:2). Orion je stejná písnička, se šťastnějším konce (2:1). Proti jistému vítězi soutěže z Hradce Králové zcela obměňujeme sestavu, ale prohráváme rozdílem třídy (0:2). Praha byla labutí písní, kdy vítězství 2:1 bylo spíš výsledkem nevynucených chyb Pražanů, než naší zlepšenou hrou. V soutěži tedy končíme na 4. místě, právě za Prahou, která díky lepším výsledkům s ostatními soupeři, skončila před námi. Drobným pohlazením trenérské duše bylo vyhlášení Tondy Pelíška nejlepším podavačem a Kuby Kliky nejlepším útočníkem. Celkově zklamání,ale i přes nepovedený turnaj platí, že tento výběr má perspektivu.

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll