Hošťálková 2008: Druhá polovina soustředění

Muži, žáci a chlapecká přípravka ukončili letní soustředění v Hošťálkové. Závěr soustředění se již nesl ve znamení herní přípravy. Žáci doplněni o některé borce z přípravky se utkali postupně s žáky Hošťálkové, ve kterém Svitaváci zvítězili 3:2 (6, -20, 23, -22, 11) a s družstvem žákyň, ve kterém vyhráli 3:0 (18, 13, 15).

 

 

 

Ve druhé polovině soustředění se konaly tyto teoretické přednášky:

  • Blokování od středu ve světovém volejbale (Máza pro Ďábly)
  • Kolektivní blokování - sebereflexe s použitím videozáznamu vlastního tréninku (Melis pro muže a Ďábly)
  • Analýza techniky útočného rozběhu (Jestřábi) a přechodu z obrany do útoku v zónách II a IV s použitím videozáznamu vlastního tréninku (Máza pro Jestřáby a Ďábly)

Dokončena byla soutěž o Železobetoňáka (koule, disk, oštěp, překážkový běh, hod medicinbalem). Vyhlášení celkových výsledků proběhlo na pondělním záverečném hodnocení:

Jestřábi: 1. Ondřej Klika, 2. David Kvapil a Jan Štěpánek, 3. Adam Čížek a Jiří Johanides, 4. Petr Peterka a Ronald Čadílek, 5. Martin Moravec, 6. Daniel Strachota.

Ďábli: 1. Jan Leinweber, 2. Michal Palla a David Pišín, 3. Martin Novák, 4. Miroslav Odvárka, 5. Lukáš Abraham, 6. Štěpán Kafoněk, 7. Nikolas Zoikas, 8. Alexander Konečný.

Dále byly uděleny některé individuální ceny: Největší dříč: Adam Čížek, Největší démon: Ondřej Brůžička a Největší smolař: Jakub Hynek.

Po vyhlášení soutěží proběhlo seznámení chlapců s programem následujících týdnů. Nejdůležitější akce:

  1. Muži: přechod na pravidelný tréninkový rytmus úterý, čtvrtek a pátek vždy od 18:30 - zatím na antukových hřištích, čtvrtek 28. srpna - testy motorické výkonnosti, úterý 2. září - přípravné utkání, úterý 9. září - organizace utkání ČR - Makedonie
  2. Ďábli: zahájení pravidelného tréninkového rytmu úterý - čtvrtek od 17:00, sobota 6. září - 1. kolo KP mladších žáků (1995 a mladší) v Ústí nad Orlicí,  úterý 9. září - organizace utkání ČR - Makedonie
  3. Jestřábi: zahájení pravidelného tréninkového rytmu pondělí (17:30) - pátek (16:00), neděle 7. září - 1. kolo KP v minivolejbale (1996 a mladší) ve Svitavách, úterý 9. září - organizace utkání ČR - Makedonie

Foto: Součástí soutěže o Železobetoňáka byl i vrh koulí. Na snímku Štěpán Kafoněk.

Foto: Při utkání našich žáků s žáky Hošťálkové se solidně zaplnily tribuny místními děvčaty.

Foto: Při noční hře byly pro děti připraveny různé veselé atrakce.

Foto: Ve čtvrtek navštívili Ďábli a Jestřábi ZOO v Lešné.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll