Hošťálková č. 2 – střípky od pátku do neděle

         Pátek jsme ve všech třech skupinách věnovali „seznamování“ s volejbalem. Víte, co udělá jeden jediný prázdninový měsíc bez volejbalu? Nevíte. Takže všechno od začátku, samozřejmě zrychleně. Prsty, bagr, rozběh na smeč, základní postavení, servis, … Sice nevím, nevím, co by na moje „odborné termíny“ řekl aktuálně staronový metodik volejbalu pan Haník, ale co. Jsou prázdniny a děvčata nám rozumí. Bylo nádherně, takže jsme v plném počtu otestovali nejen koupaliště, ale i kiosek s občerstvením. Kromě nás tam bylo tak 5 lidí, nevím, co dělá místní omladina o prázdninách, když je vedro. Koupaliště provozují stále ti stejní, takže nic se nezměnilo – vůbec nic!!!

         U sobotní snídaně byla hlavním tématem pořádná noční bouřka. Opravdu se vyvedla – každou chvilku ozářená obloha, rány jako z děla, lilo jako z konve. Dopoledne jsme ale už zase všichni trénovali o sto šest. Nejmladší zkoušely poprvé šestkový volejbal a bylo vidět, že jsou zklamané. Myslely si určitě, že to půjde jedna dvě, ale ejhle, ono ne. Takže nakonec neprotestovaly začít s jednoduchými průpravnými hrami, dokonce ochotně místo odbíjení házely. Pomáhala nám magnetická tabule, která se ve čtvrtek projela sem a zase zpět do Svitav, naštěstí dnes dopoledne na druhý pokus dorazila. Starší družstvo mladších žákyň hrálo turnaj v deblu, pořádně se zapotily, ani jsem nemusela žádnou popohánět. A starší žákyně se taky s Ivetou a Marcelkou nenudily, obsadily 10 stanovišť před chatou a divily se, které to svaly vlastně mají. Odpoledne jsme si tradičně vyšlápli k oboře a prasata se letos neschovávala, bylo jich tam opravdu dost. Nemusíte se bát, přesvědčili jsme se dopředu, že prasečí mor tu nemají. Pak už jsme zase obsadili obě antuková hřiště, beach, i nové hřiště s umělým povrchem. Tak nějak to uteklo, že nás musely Martina s Renatou nahánět na večeři. Večer byl v režii Barušky Smělé. Měla letos na výšce bezvadné kurzy , tak je zásobená různými hrami.

         Neděle je přece jen neděle, tak byl budíček trochu později. Ale jinak to lelkovací den rozhodně nebyl. Na bazén počasí nebylo, takže v poledne došlo na zápisy o utkání. Nejstarší se učily vyplňovat ty mezinárodní, mladší pak „obyčejné“ – na krajské soutěže. Bude se to určitě hodit, protože v soutěžích, které začnou už co nevidět, budeme mít celkem 35 družstev!!! Podařilo se nám splnit 3 disciplíny x-boje (skok z místa, hod medicinbalem a „pahorek“). Na hřištích dřely ty nejmladší základní postavení v šestkovém volejbalu, ty starší vbíhání nahrávaček a nejstarší měly deblový turnaj jak na antuce, tak na písku. Večer se vyvedl náramně, „výtvarná“ soutěž měla úspěch.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll