I se smečařkami na postu blokařek jsme odjely se 4 body

V sobotu nás čekal Dolní Újezd, který začal sezónu výborně a postupně se propadl zhruba do půlky tabulky. Tělocvičnu s nízkým stropem si většina z nás pamatovala, otázkou bylo, v jaké sestavě se soupeřky představí... My se potýkáme s absencemi, ať už z příjemných nebo těch méně příjemných důvodů. Zvláště problematický je post blokařek, který se nám v sobotu zúžil na jednu... Se vším jsme si vcelku hravě poradily a zaslouženě oba zápasy vyhrály.

Sokol Dolní Újezd – TJ Svitavy: 0:3(-11,-18,-13) a 0:3(-14,-23,-17)

Zápasy jsme rozdělily spravedlivě mezi obě nahrávačky – první sehrála Lucka, druhý Sabka. První set byl fičák, ani jsme se nestihly rozkoukat a už si soupeřky braly timeout za stavu 6:16. My jsme v síle ale nepolevily a jasně uhrály první sadu se stavem 25:11. Druhý set jsme začaly nejhůř, jak jsme mohly. Hrající trenérka Ropková nám svým servisem pěkně zavařila a prohrávaly jsme zvláště její zásluhou 0:5. Hned musel přijít na řadu timeout, po kterém se podařilo otočit a kolem desátého bodu jsme šly již do vedení. To jsme si pohlídaly a čekal nás třetí set. V něm jsme si daly pozor zejména na příjmu, aby se neopakovala předchozí situace, vyhrály jsme 25:13 a zaslouženě jsme získaly dva body.
V pauze jsme se jen ohřály v šatně a hned šly na to. Soupeřkám žádná spoluhráčka o pauze nepřibyla. U nás si na bloku zahrála Anička s Mončou, které si s nezvyklou situací poradily výborně. První set navázal na bezproblémový průběh v prvním zápase – výhra 25:14... Druhou sadu jsme začaly „pomaleji“, ale stále jsme se držely o krok před Dolním Újezdem. Ve střední pasáži jsme polevily, hlavně v soustředěnosti. Dělaly jsme zbytečné chyby při základních úderech a šlo se poprvé do vyrovnané koncovky. Za stavu 20:20 jsme udělaly dvojstřídání, hlavně kvůli posílení sítě. To se povedlo, vyhrály jsme nejtěsnějším rozdílem 25:23. Do třetího setu nás to naštěstí nijak nerozhodilo, pokračovaly jsme v solidním výkonu a lehce získaly další dva body do tabulky.

Dolní Újezd nás chvílemi zatlačil servisem (oproti domácímu zápasu ale zdaleka ne tolik) a chvílemi pokrýval až neuvěřitelně svoje pole, do kterého jsme ne a ne položit balón (i když byl útok tvrdě nebo chytře zahraný). To na nás ale nestačilo. Útok soupeřek jsme zvládaly většinou lehce vybírat, kromě výpadků na příjmu - v podobě přímých bodů - jsme přijímaly vcelku přesně, útočnou sílu jsme tak mohly rozložit na všechny posty. Dařilo se nám hlavně z kůlů – ať už z buchet z účka, tak z vysokých náher z hlavního kůlu, které smečařky zvláště přes malé nahrávačky „pálily z patra“. Servisem jsme také dokázaly bodovat... zkrátka povedený výkon a zasloužené 4 body.

Sestava: náhra – Lucka, Sabka; blok – Bláža, Monča, Anička; smeč – Marťa, Hanka; účko – Jája

Příští týden jedeme do poslední Litomyšle, kde se budeme střídat s našima chlapama a snad to bude úspěšný víkend :)

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/2143', '', '172.20.0.29', 0, 'q7pi2f8i0aia53b2l8g89gtjrilvceiu', 0, 1714171827) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174