I tento víkend jsme přidaly body!

Od začátku roku zatím nebyl víkend, kdyby bychom po dvojzápase odcházely s prázdnou, nejinak tomu bylo i tentokrát. Bohužel musím říct, že ten minulý týden to asi byla nějaká náhoda nebo erupce na slunci (možná spíš na mrazu) nebo jsme se chtěly předvést ve velké hale, kdo ví. Každopádně tentokrát to výhra za 3 body nebyla, ano vy všichni víte, kam tím mířím, zase jsme hrály tiebreak! Myslím, že na konci sezony bychom zasloužily zvláštní ocenění za nejvíc odehraných a vyhraných tiebreaků! Je vidět, že nás ten volejbal prostě baví. Ale zpátky k zápasu.

Tentokrát jsme se sešly v poněkud menším počtu, pouze 7 lidí včetně libera, jelikož začaly řádit všelijaké viry a bacily. Do prvního zápasu nastoupila na náhře Klárka, na bloku Renča s Vendy, na smeči Baruška s Luckou a na účku Kika. První set začal velkým náskokem pro nás, soupeř se nemohl rozehrát a dělal spoustu chyb. Avšak naše nadšení netrvalo dlouho, v půlce setu se soupeř chytil a začal nám působit menší problémy, proto si první set bere pro sebe – 25:19. Ve druhém setu měl trochu větší převahu již od samého začátku, několik bodů udělal kvalitním servisem, avšak příjem tentokrát nebyl náš hlavní problém. I když byl příjem, nikdo nebyl schopný složit balon. Druhý set tedy také bere soupeř – 25:16. Třetí set byl velice vyrovnaný od začátku do konce. Tahaly jsme se o každý balon v dlouhých výměnách. Set dospěl až do stavu 25:25, kdy měl více štěstí soupeř a vyhrál tedy i třetí set – 27:25 a s tím i celý zápas.

TJ Svitavy : TJ Sokol Letovice 0:3

Do druhého zápasu jsme nastoupily ve stejné sestavě, již po 15 minutách. Soupeři nejspíš krátká pauza moc neprospěla, ale nám ano. První dva sety byly zcela v naší režii, soupeř kazil i naprosto jednoduché balony a my se vyvarovaly chyb. První dva sety tedy patří nám – 25:12, 25:12. Ve třetím setu přišel menší zvrat, soupeř si očividně řekl, že se tak lehko nevzdá a u nás začalo působit klasické – „výhru máme jistou, můžeme ubrat“. Set byl vcelku vyrovnaný, ale bohužel ho vyhrál soupeř 25:20. Do čtvrtého setu jsme si řekly, že to zkusíme urvat. Provedly jsme menší změnu, kdy šla na smeč místo Barušky Evča. Ale tentokrát opět odešel útok a soupeř prakticky nechyboval, po boji tedy prohráváme 18:25. Následoval opět tiebreak. Do něj jsme vstoupily s Renčou na smeči a Evčou na bloku, jinak sestava stejná. Ze začátku to bylo velice vyrovnané, strany se točily za stavu 8:7 pro nás. Poté už jsme soupeři povolili pouze 4 body a vítězíme tak v našem, už ani nevím kolikátém, tiebreaku 15:11!

TJ Svitavy : TJ Sokol Letovice 3:2

Škoda prvního zápasu a vlastně i toho tiebreaku, rozhodně jsme tento víkend měly na víc, než 2 body. Ale každý bod se počítá a my máme i tak radost z každého našeho vyhraného zápasu! Velký dík také patří našim věrným fanouškům, kteří nás chodí podporovat! Doufáme, že příští víkend přidáme nějaké další body, tentokrát míříme do Chocně. Tak držte palce na dálku!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Baruška Smělá, Klárka Dvořáková, Renča Odvárková, Evča Šmejcová, Vendy Svobodová a Lucka Dědková

 

Za krásnou ceduli děkujeme Terezce Motálkové, která ji původně vyrobila jako jednu z rekvizit do fotokoutku na svém maturitním plese. Takže jsme ji tam samozřejmě nemohly nechat a teď je takovým naším talismanem pro štěstí.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll