II.kolo Krajského přeboru starší žáci aneb Smeták jako prase!

Přidána tabulka! V neděli bylo odehráno v naší hale Na Střelnici 2.kolo Krajského přeboru starších žáků, kde máme zastoupení dvěma družstvy. Volno pro tento turnaj mělo Ústí nad Orlicí, což je pro tuto sezónu náš největší soupeř. A proto se podle naší režie také hrálo. Oba dva naše týmy vyhrály všechno! Samozřejmě naše áčko porazilo béčko, ale jinak to byl ze strany naší žákovské elity smeták ze všech stran a s každým soupeřem. Asi si dovedete nebo možná nedovedete představit hru, která skončí 25:5! Tolik v prvním setu nasázelo áčko Pardubicím. Třebová uhrála pouze 16 a 14 bodů, takže tady také není o nějaké vyrovnanosti řeč.

Kluci hrají v sestavě, která bude usilovat o nějaké pěkné umístění v Českém poháru, jehož kvalifikace nás čeká 13.-14. listopadu v Hradci Králové. Sestava: na prdě Terezka a Mirďas, střeďaci dva Sašenové, trkač Zioki a na účku Trauťas!

Dneska se pozastavím u hry našeho béčka složeného z kapitána Daňase, Johyho, Kryšpína, navrátivšího po zranění z Vídně Klikouna, Číži, divocha Kvapila a střídajícího Bohdyho. Poslední zápas hráli proti České Třebové a ta chtěla oplatit minulou prohru z Ústí. Jestliže první set byl vypjatý a skončil 25:23 pro nás, druhý byl drámo jako na divadle. Obě dvě strany měli několik setbolů a nakonec se přeci jen štěstěna přiklonila na stranu Třebové. Vyhráli 30:28! Musel rozhodnout třetí set. Upjaté pohledy z tribuny, fandění od dohraných družstev děvčat a kluků, nervy trenérů napjaté jako kšandy! Strany měníme s deficitem 5:8! Pak začíná řádit David Kvapil. Jak se říká, odvážnému štěstí přeje. Set končí jeho lobem k zadní čáře z první ze špatného příjmu soupeře! 15:13! Radovačka, skákačka, rybičky pro diváky no všechno jak má být!

Nenápadný Adam Číža si odvedl svoji práci na jeho nebezpečném servisu, Johy se v koncovce zranil na lokti, ale hned se dostal do péče svého děvčete, tak to myslím přežije, Bohdy dal nejdůležitější servis své dosavadní kariéry a tím se také vyhrálo, Kryšpín do toho mlátil jako hluchej do vrat, Klikoun přidával solidně postavené bloky, Daňas se vztekal jako pes na řetězu, ale nahrával stabilně a ještě jednou o Davidovi. Fakt se velkejch kluků na druhé straně sítě nebál a předváděl náramnou radost ze hry. Snad si toto vítězství zapamatujeme i s celkovým pocitem z výhry a dokážeme se do takového varu dostat i v zápasech, kdy se nám dvakrát nedaří.

Na konci poděkuji všem zúčastněným, divákům a fanouškům, rozhodčím a zapisovatelům, tatínkům i maminkám za jejich pomoc vytvoření takovéto parádní atmosfery. Na opačné straně je to jinak druhé představení našich hráčů v domácím prostředí, kdy se nepřišel podívat ani jeden ze starších hráčů ...

2. kolo
7 17.10. 09:00 TJ Svitavy A - TJ Sokol Česká Třebová 2 pořadatel Svitavy A, volno Ústí nad Orlicí 2:0(5,18)
8 17.10. 09:00 TJ Svitavy B - TJ Sokol Pardubice I. rozhodčí Kolařík 2:0(15,14)
9 17.10. 09:00 TJ Sokol Česká Třebová 2 - TJ Sokol Pardubice I.   2:0(23,17)
10 17.10. 09:00 TJ Svitavy A - TJ Svitavy B   2:0(19,12)
11 17.10. 09:00 TJ Svitavy B - TJ Sokol Česká Třebová 2   2:1(23,-28,13)
12 17.10. 09:00 TJ Sokol Pardubice I. - TJ Svitavy A   0:2(-5,-18)