Infarktové koncovky aneb všechny body zůstaly doma

TJ SVITAVY – SK ZÁMĚL 3:2, 3:0

V sobotu 3. listopadu jsme v hale Na Střelnici hostily nepříjemného soupeře ze Záměle. Kádr družstva není široký, ale je složen z kvalitních hráček. V loňském ročníku jsme nejprve "venku" Záměl dvakrát porazily (3:2, 3:2), na domácí půdě jsme však výhry nedokázaly potvrdit a dvakrát jsme prohrály.

1. utkání

TJ SVITAVY – SK ZÁMĚL 3:2 (-24, 26, 12, -26, 15)

Nastoupily jsme ve složení Renata Jelínková, Hanka Pachovská (smeč), Katka Sezemská, Oli Pachovská (blok), Katka Bláhová (univerzál), Pavlína Němečková (náhra). Úvodní sada ukázala, že se bude bojovat o každý míč. Obě družstva výborně bránila v poli a měla k dispozici vysoký blok. Útočnice měly těžkou pozici, obě nahrávačky usnadňovaly smečařkám situaci hledáním nejmenších hráček na bloku a také rychlou hrou. Na smeči si Renata i Hanka zjednaly u soupeřek respekt. My jsme si musely pozorně hlídat kapitánku Bursovou, která střídala razantní útok s technickými údery a která byla hlavní útočnou silou soupeřek. Vyrovnaný boj narušila ve třetím setu třináctibodovou sérii na servisu OliOli. Dosud bezchybně přijímající soupeřky nedokázaly zpracovat její plachtící podání a my tak (zásluhou OliOli?? :-)) set lehce vyhrály. Následující dva sety byly opět bojem o každý míč. Marcela střídáním posilovala blok, kdy na síť místo Pavlíny nasazovala Káťu. Záměl taktického střídání využívala také. Ve čtvrtém setu měly soupeřky konflikt s rozhodčím kvůli spornému míči, trochu je to rozhodilo, ale sadu nakonec stejně získaly. V tie-breaku jsme si nechaly soupeřky odskočit, ale nakonec - po nervy drásajícím boji a několika neproměněných mečbolech na obou stranách - jsme zvítězily nejtěsnějším rozdílem k radosti všech domácích diváků.

2. utkání

TJ SVITAVY – SK ZÁMĚL 3:0 (10, 22, 19)

Ve druhém utkání jsme jednoznačně zvítězily. V prvním setu hostující hráčky podaly velmi odevzdaný výkon, čehož jsme využily a pozornou hrou po kvalitním servisu sbíraly postupně body blokem a tvrdým útokem. Ve druhém setu se Záměl pokusila vývoj zápasu zdramatizovat, když se skóre setu vyvíjelo vyrovnaně. Úspěšně jsme si ale pohlídaly koncovku a sadu vyhrály 25:22. Ve třetím setu již hostující hráčky působily unaveným dojmem (přijely v sedmi a postupně je trenér prostřídal skoro všechny).  Pozorně jsme bránily, kvalitně servírovaly a přijímaly. Útočnice přesně zakončovaly. Poprvé v sezóně jsme vyhrály zápas bez ztráty setu a v průběžné tabulce jsme páté, což se nám dosud nepovedlo :-)

Sestava: Bláhová K., Jelínková R., Němečková, Pachovská H., Pachovská O., Odvárková, Sezemská K., Brůžičková, Šimková, libero Bláhová J.

Zvláštní poděkování náleží Ivetě Špačkové za zprovoznění nahrávačky do stavu způsobilého ke hře. DÍKY!!!

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/78', '', '172.20.0.29', 0, 'b2r14b46i7hlnbirnj59vh08pah9069c', 0, 1711691665) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174