Jak prohrát vyhraný zápas !!

1. utkání: TJ Svitavy – Orel jednota Letohrad 2:3 (25:22, 25:19, 23:25, 24:26, 9:15) Základní sestava: kapitánka Vendy Svobodová, Kája Maděrová (Kikina Šimková), Renča Odvárková (Lucka Šimková), Monča Šařecová, Marťa Fröhdeová, Natka Říhová

První set jsme nezačaly vůbec dobře, když si naše soupeřky vytvořily několikabodový náskok. Ten se nám podařilo naštěstí stáhnout dobrými bloky na stav 15:15. V tu chvíli jsme převzaly iniciativu na hřišti my. S Mončou na podání jsme udělaly pět bodů v řadě a vyšplhaly se až ke stavu 24:18. I přes naše zakolísání v poli jsme ten poslední bod nakonec urvaly a první set skončil výsledkem 25:22.

Druhý set byl už od začátku vyrovnaný. Na bloku se blýskly naše blokařky a dařilo se i Natce s Marťou při útoku na síti. Ovšem nesměla chybět naše specialitka – tři zkažená podání v řadě! V koncovce nám soupeřky pomohly dvěma chybami na síti, takže výsledný stav byl 25:19.

Úvod třetího setu se nám vydařil – zatlačily jsme soupeřky servisem (Monča, Kája), Vendy výborně blokovala i útočila středem sítě, Renče se povedla parádní ulívka na druhou přes, takže jsme vedly 15:8. V poli jsme hrály soustředěně, hlavně Wendy s Kájou se obětavě vrhaly po každém míči. Za stavu 20:15 jsme už začínaly věřit, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Ale asi jsme se (zase!) zalekly vyhraného zápasu. Přišly chyby na příjmu i v poli, útoky do bloků bez úspěšného vykrytí, což mělo za následek obrat ve skóre na 21:24. Vývoj koncovky se nepodařilo zlomit ani střídáním: Kiki šla do pole za Káju a Šimi na náhru místo Renči. I přes dvě výborné podání Vendy se nám stav již nepodařilo obrátit a třetí set jsme prohrály 23:25.

Čtvrtý set jsme začaly se Šimi na nahrávce. Začátek setu jsme propásly a kvůli chybným příjmům jsme prohrávaly 1:5. Polevily jsme v razanci podání, takže soupeřky mohly bez problémů přijímat a tvrdě útočit. V poli vybíraly neuvěřitelné balóny a úspěšně nás vytloukaly na blocích. I přesto jsme zabojovaly a dotáhly jejich náskok na stav 21:21. Za stavu 24:23 přišly tři naše chyby – na servisu, příjmu a v útoku, čímž jsme soupeřkám dost usnadnily práci a čtvrtý set jsme prohrály 24:26.

O výsledku tie-breaku se rozhodlo již v jeho začátku, kdy jsme prohrávaly vinou chyb v poli a útoku 2:6. Naše špatná hra pokračovala i nadále - 4:11. Za stavu 5:13 jsme se ještě pokusily o obrat, ale bylo už příliš pozdě a soupeřky vyhrály 15:9.

Tento zápas nás bude v konečném výsledku určitě hodně mrzet. V podstatě to byl vyhraný zápas – co více si přát než stav 20:15 při vedení na sety 2:0. Ve čtvrtém setu jsme měly dokonce matchball, ale opět jsme potopily samy sebe. Co zlepšit pro příště? Nepolevit v průběhu zápasů v razanci podání, vyvarovat se zbytečně zkažených podání, zapracovat na příjmu podání a více využívat středových hráček v útoku.

2. utkání: TJ Svitavy – Orel jednota Letohrad 3:1 (23:25, 25:20, 25:13, 25:18) Základní sestava: kapitánka Vendy Svobodová, Kája Maděrová, Lucka Šimková (Renča Odvárková), Monča Šařecová, Marťa Fröhdeová, Kikina Šimková; Natka Říhová

Do druhého zápasu jsme nastoupily s obměněnou sestavou: Kiki hrála na bloku, Kája se přemístila na smeč a na náhře dál pokračovala Šimi. Úvod prvního setu byl z naší strany rozpačitý (7:11). Po tajmu jsme zlepšily hru v poli, Šimi parádně rozhazovala nahrávky, takže jsme se dotáhly na naše soupeřky (17:16). Další průběh setu byl vyrovnaný, ale v koncovce jsme prohrály vinou nedůsledných bloků 23:25.

Ze začátku druhého setu se nás soupeřky držely jako klíště, ale díky výbornému poli, skvělým blokům Vendy a útokům Monči ze zadních pozic jsme postupně soupeřkám utíkaly (16:11). I když soupeřky stáhly náš náskok čtyřmi body v řadě, Marťa je v závěru setu dorazila skvělými servisy a Kája s Mončou tvrdými útoky na síti. Výsledný stav druhého setu byl 25:20.

Třetí set měl jasný průběh. Nutily jsme soupeřky k chybám – Kikina bodovala na síti, Šimi posílala soupeřkám jeden tvrdý servis za druhým a Marťa úspěšně vytloukala bloky soupeřek. A když se k tomu všemu přidala ještě obětavá hra v poli, tak byl výsledek opravdu přesvědčivý – výhra 25:13.

Hned na úvod čtvrtého setu jsme musely naše soupeřky dotahovat (3:7), což se nám podařilo výbornou hrou na síti i v poli. Vytvořily jsme si náskok, který jsme do konce udržely. Závěrečnou tečku udělala Monča esem a ukončila tak zápas stavem 25:18.

Druhé utkání bylo jasným důkazem, že jsme i ten první zápas měly vyhrát. Škoda! Příští týden nás čekají další dva náročné zápasy v Dolním Újezdě, kde se budeme muset vyrovnat s velmi nízkým stropem jejich tělocvičny. Snad se s tím popasujeme a přivezeme domů plný počet bodů. Tak nám v sobotu držte pěsti!