Jako nezastavitelný vlak!

Co se týče nadpisu, tak se nejedná o takový vlak, kterým se běžně jezdí, ale jedná se o 1. ligu juniorů. V té se zatím ženeme jako nezastavitelný vlak stále kupředu. Zápas s Nivnicí byl přeložen na dnes 8. 11. do naší haly. Jednalo se již o 3. kolo. Klasický osvědčený sraz byl v 8:45 před halou. Následovalo převlékání a nástup na plochu nachystat hřiště, aby se mohlo začít hrát. Začátek byl opět v 10:00. Asi ve čtvrt na 10 přijeli kluci z Nivnice. V půl jsme se začali rozcvičovat a chytat formu na zápas.

Sestava: sestava byla obohacena jedním hráčem. Jedla s Mirďasem na smeči, blokaři klasicky Ronald s Koncem a Šimonem, role účka se zhostil Adam, libero Johy a náhra já a Peťa. A samozřejmě to nepostradatelné a to role trenéra zbyla na Vencu.

10. hodin a 3. kolo mohlo začít. Kluky z Nivnice jsme moc neznali a tak jsme nevěděli, co máme očekávat a taky to tak dopadlo. První set se nám vůbec nic nedařilo. Od příjmu po útok to nebylo ideální. Hráli jsme sice vyrovnaně, ale naše chyby byly fatální a zbytečný. Zkazili jsme moc podání a lehké míče nebyly od nás přesné a někdy letěly přímo k soupeři, který nám je omlátil o hlavy. Také bylo poznat, že s Mirďasem jsem již nějakej ten pátek nehrál a nebyli jsme sehraní a to taky nedělalo dobrotu. Stav 24:22 pro soupeře a Mirďas smečoval a od Nivnických bloků to letělo do autu, což měl být bod pro nás, ale rozhodčí ukázal na druhou stranu. Tudíž první set byl v barvách soupeře. To znamenalo, že jsme jim měli co vracet! A to taky vrátili. V druhé setu se odehrálo úplně jiné dějství než v prvním setu. Všechno na 120% a veliká radovačka po každém bodu. S Mirďasem jsme se sehráli a už v ničem nebyl problém. Teď bylo od příjmu po útok vše perfektní. Soupeř nevěděl jak se přes naši obranu dostat a taky ten set tak dopadl. Výhrou!!! Druhý set byl úplně stejný. Z naší strany nebylo skoro nic k vyčítání a dalo se na to koukat, konečně jsme začali hrát volejbal. Třetí set opět v našich barvách. Tak a na řadu přišel čtvrtý set a to je u nás vždy takové nijaké. Úkol byl vyhrát a nehrát tiebreak. No, nebylo to takové jako v minulých setech, ale nakonec jsme to dokázali a vyhráli. Radost z dalších třech bodů byla veliká. Jinak výborné střídání Peti na podání, který to vždy v důležité chvíli podržel.

Končilo se 11:25 a ve 12:00 se již měl hrát druhý zápas. Čas na odpočinek nebyl, ale vědomí, že můžeme vyhrát další tři body bylo silné a dodalo nám sílu.

Na hodinách se ukázalo 12 a my začali hrát. Hned první set jsme na soupeře vlítli a tvrdě jsme se do nich pustili. Vše bylo na 100% a radost z dobře složených míčů ze všech sledů byla veliká. Do hry se zapojil i Šimon, aby zničil soupeře blokem. Dobrá atmosféra a pořádek na hřišti se rovnalo výhře. Druhý set už nebyl takový, jak bychom chtěli. Naše zbytečné chyby daly klukům z Nivnice naději, že ještě můžou vyhrát. Taky to tak vypadalo. Většinou to bylo tak, že jsme vedli o pět šest bodů a pak jsme nemohli v nějakém postavení otočit tím, že se nedalo podání, pak nás zablokovali, hned na to se jsme vyvalili útok, pak nám tam spadlo eso a hned byl stav vyrovnaný. No a pod tlakem se moc dobře nehraje. Naštěstí jsme se vždy z toho nějak dostali a koncovku dohráli. Už to ale nebyl takovej volejbal jako v první zápase. Třetí set byl v obdobném duchu. Vše jsme nakonec zvládli a další tři body byly v kapse!!!!! Soupeř zklamán, my nadšení.

Svitavy - Nivnice 3:1 (-22, 14, 12, 20)

Svitavy - Nivnice 3:0 (15, 21, 19)

Rád bych poděkoval divákům, co se přišli podívat a podpořit nás. A taky Nikče Dvořákové, která nám ochotně zapisovala.

Co se týče našeho umístění, tak máme 15 bodů z 18 a jsme druzí v tabulce a to máme ještě o dvojzápas méně. Takže směřujeme stále výš a výš.

Více fotek na facebooku svitavského volejbalu.

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/3096', '', '172.20.0.29', 0, 'eum8sh3dp4i202r9ff2luo1j86uvlb3l', 0, 1714008198) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174