Jasná převaha se 4 body za odměnu

Další kolo soutěže bylo časově zcela netradiční. Na cestu do Lanškrouna jsme se vydaly v neděli v 11:30 (některé stihly tak tak snídani, jiné snídani, svačinu i oběd!), první zápas se hrál totiž až od 13 hod. S „časovým posunem“, neobvyklým zápasovým složením i soupeřkami jsme si lehce poradily a odvezly si další 2 výhry!

VO TJ Lanškroun B – TJ Svitavy: 0:3 (-23,-19,-14) a 0:3 (-12,-26,-16)

Do haly jsme dorazily akorát na konec utkání svitavských borců s domácím Lanškrounem. V něm bohužel naši chlapi nezopakovali ranní vítězství a prohráli 1:3. To ale bylo pro ten den jediné lanškrounské vítězství.
Kvůli zdravotním a jiným komplikacím nás bylo na zápase 8, ale našich fanoušků v publiku bylo tentokrát snad víc než nás! Na smeči se po delší zápasové pauze ukázala Anička Bartošová. Na blok místo Wendy (výron kotníku) musela zaskočit ze smeče Monča. V prvním setu byla na naší hře znát nesehranost, hlavně v obranné hře v poli. Zbytečně jsme byly dvě tam, kde stačila jedna a naopak, kde měla být alespoň jedna, nebyla žádná. I tak jsme vedly 16:13 a vypadalo to, že si dojdeme v poklidu k vítězství. Jenže soupeřky otočily na 17:16 pro ně a bylo jasné, že o první set bude boj. Ten jsme naštěstí ustály, vyhrály 25:23 a mohly od druhého setu začít naši hru. Dokonale jsme využívaly nevýhody soupeřek (malá nahrávačka nechodila na blok, a tak celou síť při jejím postavení v přední části hřiště obstarávaly jen dvě hráčky). Lucka s přehledem rozhazovala náhry a uvolňovala všechny útočnice. Smečařky si dokonce mohly párkrát zkusit zasmečovat ve hře bez bloku (ne že by se jim to nějak extra líbilo :) ). Oba dva sety byly v naší režii a zaslouženě jsme první zápas vcelku lehce vyhrály.

Do druhého utkání šla na náhru Sabka, která se na zápas proti svému rodnému Lanškrounu obzvláště těšila. Aby o sobě dala vědět, zahájila první set rovnou 3 esy a odstartovala tak rychlou první sadu. Soupeřky jsme v podstatě k ničemu nepustily, hrály jsme vcelku bezchybně a přesně. Dokonce jsme se stihly za celý set otočit jen jednou. Druhý set jsme začaly také slibně, ale Lanškroun jsme nechaly našimi vlastními chybami jít na začátku střední pasáže do vedení 14:10. Manko se nám do koncovky nepodařilo stáhnout, a tak za stavu 19:22 nastoupila hlavně kvůli posílení bloku místo Sabky Lucka. Na Lanškroun taktický tah vyšel a nakonec se nám několikátý setbol podařil proměnit. Třetí set začala na servisu dobře opět Sabka, celou sadu jsme soupeřky tlačily útokem i blokem, takže samy začaly kupit spoustu chyb. Set jsme jasně vyhrály a na kontě tak máme 22 vítězství oproti dvěma prohrám.

Monča si s netradičním postem i malou sehraností s nahrávačkami poradila na výbornou. Osvědčila se i Anička, která toho (obzvláště s Luckou) neměla moc natrénovaného. Všechny zkrátka odvedly, co měly a snad se budeme dál jen a jen zlepšovat...

Sestava: náhra – Lucka, Sabka; blok – Bláža, Monča; smeč – Hanka, Anička, Anežka; účko – Renča