... ještě k ČP žáků: Sportovní i diplomatický úspěch

Tak stručně by se dala charakterizovat současná situace našich starších žáků v letošním Českém poháru. Po prvním kole posun o jednu příčku díky třetímu místu ve druhém turnaji je opět velkým úspěchem.

A že v tom nejsme letos sami potvrzují výsledky ostatních týmů z regionu. Česká Třebová postoupila do první moravské osmičky. Litomyšl poslední turnaj na západě dokonce vyhrála. Všem gratulujeme. Navíc máme pořadatelství posledního turnaje !!!!

Svitavy - Zlín 2:0
Co se zápasů týče, začínali jsme se Zlínem. Tradičně vysoký soupeř a tradiční zahajovací zápas, ve kterém méně chybujeme a na útoku dominuje Klikoun a to i z doskoku.

Svitavy - Opava 2:1
Soupeř, kterému jsme měli co vracet z prvního turnaje, kde v semifinále si s námi vytřeli palubovku. Soupeř nastupuje bez zraněného blokaře, ale přesto s vyššími hráči než poslední klání. V první setu máme setbol, ale soupeř otáčí. Druhý set jednoznačně pro nás a ve třetím dějství jsme nakonec šťastnější.

Svitavy - Přerov 2:0
Od prvního míče jsme dominovali. Přerováci jakoby s námi ani nechtěli vyhrát. Přesto druhý set je vyrovnaný až do koncovky především díky našim nevynuceným chybám na útoku. Druhý set 25:23.

Svitavy - Nový Jičín 1:2
Favorita letošního ročníku jsme chtěli potrápit, což se určitě podařilo. K vítězství chyběl krůček. V první setu hrajeme bezchybně v útoku (Klikoun, Kvápa, Tom). Tempo jsme ale neudrželi. Druhý set zaostáváme ve všech herních činnostech a ve zkrácené hře taháme rovněž za kratší konec. Paradoxně jsme utkání prohráli na přihrávce.

Svitavy - Ostrava 2:1
Sekki při příjezdu pravil: Ostravu dnes porazíme a tak se taky stalo. První set nehrajeme nějak oslnivě, spíše Ostraváci kazí. To samé v opačném gardu ve druhém setu (naše nejhorší pasáž na turnaji). Třetí set se konečně hraje volejbal. Dobře bráníme jejich klíčového hráče a oslavné tanečky zakončily první hrací den. V tomto utkání za Jirku nastoupil Adam na bloku.

Svitavy - Krnov 2:0
Povinné vítězství na úvod druhého hracího dne. Kluci soupeře nepodcenili.

Svitavy - Znojmo 1:2
Tak tady jsme dostali za vyučenou. Znojmo hrálo velmi disciplinovaně a dodrželo taktiku připravenou trenérem. My prostě nepřihráli a Znojemáci hrající týmověji a s větší vůli zaslouženě vítězí. Pro nás velká lekce a ponaučení pro příští turnaj.

Cíl pro Svitavy je jasný: Konečné pořadí do 4. místa na Moravě a postup do elitní republikové osmy. Ve Svitavách každého čeká peklo...

Svitavy reprezentovali: Adam Čížek (kapitán), Tomáš a Ondra Klikovi, David Kvapil. Petr Leinweber, Adam Tomášek, Jirka Simon, Štěpán Hlaváček, Šimon Švihel.