Jeden článek za všechny

Kvůli mé dlouhé nepřítomnosti a hlavně mojí nedbalosti, se na našem webu dlouho neobjevil žádný report o našich zápasech. Věřím, že lačné oko zvídavého fanouška si cestu za výsledky jistě našlo na webu cvf. Přesto bych rád doplnil pár poznatků a nových informací z těchto zápasů či dokonce tréninků.

Po trošku pozitivnějších zápasech s Pardubicemi nás čekaly Chvaletice, což je tým, který se stále drží na špici naší soutěže. Do zápasu jsme přesto vlítli jako vandráci do putyky. Nikoli však plní žízně, ale plní touhy po vítězství. Jelikož jsme neměli nahravače, musel se zapojit ještě nedoléčený Venca. K našemu překvapení se v týmu Chvaletic vyskytli především mladí hráči. Možná proto byly oba zápasy vyrovnané. Jako pozitivum bych viděl především ustálení naší psychiky i při nepřiznivém stavu. Myslím, že budu muvit za všechny když vzpomenu, že nás zápas bavil! Dařilo se nám na "pipu" a v útoku z kůlu. Trošičku nám haproval příjem a pole, ale to se v průběhu zápasu postupně zlepšovalo.

TJ Energetik Chvaletice - TJ Svitavy 3:0(19,20,15), 3:0(21,16,18)

Na dalších dvou zápasech jsem bohužel chyběl, ale našel jsem schopnou náhradu na okomentování obou zápasů. Onďas a Pája souhlasili s krátkou reportáží a tady je:

V zápase proti Chocni jsem byl zvolen kapitánem a snažil jsem se tým správně motivovat. Zásluhu za vyhrané zápasy má však Dáňa. Byly to především jeho zápasy. Nahrával jako nikdy předtím, náhrávky neměly chybu, takže se hrálo v celkového pohodě a každý si to užíval (doufám) .. . Hodně setů se hrálo bodově vyrovnaně a nečekaně se nám dařilo v koncovkách, kdy jsme vždy odskočili. Soupeři jsem nedali moc prostoru v útoku. Pokud si dobře vzpomínám, tak jsme měli i velkou úspěšnost na bloku a ani podání nebylo špatné. Příjem byl přesný, což Dáňovi určitě hodně pomohlo. Choceň působila většinu zápasu jakýmsi odevzdaným dojmem, takže naše hra byla pohodová a nedocházelo ke zbytečným nervy drásajícím momentům.

TJ Svitavy - VK Choceň C 3:0(20,23,19), 3:1(21,-22,17,16)

Tak to byl Onďas a jeho hodnocení zápasu s Chocní. Teď se mrkneme na to, co si připravil Pája o zápasu s Kerharticemi:

V sobotu 16. února jsme vyrazili do města Ústí nad Orlicí, kde jsme se měli střetnout s týmem na samém čele tabulky. Věděli jsme, že tento tým nedokázal před námi nikdo porazit a že by ho bylo těžké porazit i v plné sestavě, což zrovna nemáme. Jelikož mnoho lidí je stále zraněných a nemocných, museli jsme povolat naši mlátičku Macíka. Takže jsme nakonec poskládali 6 chlapů a odjížděli s pocitem, že si chceme zahrát, ale hlavně se nezranit! V Ústí na nás čekalo asi 12 domácích borců, takže když jsme přicházeli do haly, koukali se, kde vylezou další naši hráči. Před prvním zápasem jsme si řekli, že je zkusíme zatlačit servisem. Nakonec se ukázalo, že je zase tak moc netlačíme, ale spíš kazíme. Proto jsme se v druhém zápase snažili spíš dávat podání. Na nahrávce se statečně popral Burry, který odehrál výtečný zápas. Na smeči to mlátili Dolík a Černý.  Na síti bránili blokaři Pavlík a Simon. No a konečně na účku Huschka. Měli jsme tam pár opravdu dobrých momentů, drželi jsme se s nimi tak do 10 balonu, ale Kerhartice hráli svoji hru a po zásluze vyhráli.

TJ Sokol Kerhartice - TJ Svitavy A 3:0(17,14,15), 3:0(19,19,18)

No a mě už nezbývá nic jiného, než vás pozvat na zítřejší zápas se Spartakem Slatiňany. Soupeř bude rozhodně hratelný a věřím, že to bude dobrá podívaná. Takže neleňte přátelé a zítra se doufám uvidíme v 9:00h v Hale na Střelnici!!

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll