Jedno vítězství na horké půdě v Poličce

V pátek 28. září zajížděli muži TJ Svitavy k odloženému okresnímu derby v Poličce, která je letos nováčkem krajského přeboru. Magnetem pro diváky bylo také to, že za Poličku tuto sezónu hrají dva svitavští odchovanci (Marťas a Sejr) a dále také další dva hráči (Papír a Hans), kteří za TJ Svitavy odehráli mnoho sezón v KP II i KP I.

Na sraz v 8:45 před halou Na Střelnici nedorazili Haťa s Vencou, kteří zřejmě řešili nějaké důležité povinnosti. Venca si pro jistotu vypnul telefon, abychom jej nebudili. No nic, jeli jsme v sedmi.

Ráno bylo sice silně zataženo, ale teplo a bez deště, a tak jsme všichni předpokládali a doufali, že se bude hrát venku. Cestou do Poličky se ale rozpršelo a v Poličce už nepršelo ale lilo. A tak přišlo logické vyústění, kterého jsme se všichni obávali - bude se hrát v sokolovně (pro nezasvěcené - poličská sokolovna neskýtá mnoho prostoru ke hře, protože balkóny, ze kterých za první republiky sledovali občané cvičení sokolů, zasahují ve výši zhruba tří metrů nad volejbalové hřiště).

Spartak Polička - TJ Svitavy 1:3 (-21, 17, -23, -16), 3:0 (12, 17, 23)

Na začátku prvního zápasu na nás Polička vlítla, ale my jsme se brzo oklepali, dotáhli a šli do vedení. Závěr setu už byl v naší režii. Pak jsme lehce povolili a druhý set snadno prohráli. Třetí set poznamenalo zranění soupeřova hráče (ten se však na druhý zápas zázračně uzdravil). V tu chvíli byli poličáci otřeseni a my snadno získávali body. Přesto se šlo do dramatické koncovky, kde jsme zúročili zkušenosti z krajských soutěží a vyhráli 25:23. Ve čtvrtém setu jsme už soupeře jasně přehráli. Dařila se nám rychlá hra do kůlů, na kterou nenašli staticky hrající domácí adekvátní odpověď.

Do druhého zápasu jsme nastoupili jakoby bez chuti hrát a poprat se o vítězství. První set jsme prohráli rozdílem dvou tříd a druhý set rozdílem jedné třídy. Až teprve třetí set byl vyrovnaný, ale za stavu 23:23 jsme nesložili míč a prohráli.

Sestava: Zdenál, Melis, Pípa, Kloby, Onďas, Dolík, libero Máza