Junioři si na pardubickém perníku vylámali zuby

Poslední letošní dvojzápas juniorů přinesl přímý souboj o pátou příčku. Na palubovce jsme se střetli s juniory z Pardubic s cílem obhájit dosavadní páté místo v tabulce skupiny B první ligy.

První utkání mělo ve všech třech setech obdobný průběh. Nepodařilo se nám udržet se soupeřem krok, který si vždy vytvořil rychle několika bodový náskok, který udržoval po zbytek setu. Nedokázali jsme protivníka dostat pod tlak, umožnili mu udržet si herní pohodu a nepřinutili jsme ho k chybám. Sráželo nás i velké množství zkažených servisů. Problém jsme měli i s obranou ulívek a „rolád“ mířených do „krátkého náměstí“. Klukům nelze upřít snahu, v poli vybojovali několik těžkých míčů, ale pouštěli jsme Pardubice do bodových šňůr a my jsme naopak pouze ztrátovali bez následného několikabodového potvrzení. Zápas jsem ztratili během 64minut.

TJ Svitavy – TJ Sokol Pardubice I 0:3 (-15,-19,22)

Do druhého zápasu jsme vstoupili podstatně lépe. Podařilo se nám zorganizovat obranu středu našeho hřiště, v útoku se pestrou hrou dařilo eliminovat kvalitní pardubické bloky. Ani jeden z aktérů se nedostal do výrazného bodového vedení, až po druhém technickém timeoutu to byli svitavští hráči, kterým se podařilo odskočit na rozdíl 4 bodů a získat první set. Druhý set měl stejný průběh pouze týmy si vyměnily role a na svou stranu jej získalo družstvo z krajského města. Třetí set byl nejvyrovnanější, za stavu 22:22 tříbodová šňůra Pardubic rozhodla o osudu třetího setu. Čtvrtý set se vrátil do kolejí prvního zápasu. Soupeř nás zatlačil do defenzivy dobrou obranou na síti, přišlo opět několik chyb na servisu a už ani závěrečné vzepětí na zisk setu nestačilo a ztratili jsme tak nejen set ale i celý zápas.

TJ Svitavy – TJ Sokol Pardubice I 1:3 (22,-22,-22,-22)

Sestava: Lukáš (N), Mirďas, Adam, Vojta (S), Jirka, Honza, Šimon, Mates (B), Filip, Peťa (U), Johy (L)

Zhodnocení: poměrně vysoké číslo pokažených podání, soupeř se v rozhodujících momentech mohl spolehnout na svého kapitána (Jan Bíl), který dokázal spolehlivě bodovat. V našem týmu zatím tento typ hráče chybí, špílmachr, který by unesl tíhu okamžiku a byl herně stabilní. Několik adeptů je, je však třeba ještě navýšit tréninkové úsilí, stabilizovat výkonnost a vytvořit dostatečně velkou vůli po vítězství.