Junioři zahájili ligu tradičně v Liberci a tradičně na deset setů

Dalším družstvem z mužského části oddílu, který zahájil letošní sezónu, byl tým prvoligových juniorů. Tak jsme se v sobotu 17. 9. vydali k prvnímu letošnímu dvojutkání do města Liberce. Tohoto soupeře jsme znali již z minulého ročníku, takže jsme věděli, co od nich můžeme očekávat.

Ranní odjezd proběhl bez problémů a tak jsme už v 6:30 mohli vyrazit a krátce po deváté hodině jsme dorazili na místo v sestavě: Lukáš (N), Jirka (B,U), Filip (B,S,U), Adam (S,U), Štěpán (S), Šimon (B), Honza (B), Péťa (L) a trenérské duo Jarda s Péťou. Jako tradičně měl zápas začít v 10:00, avšak 10 minut před zahájením utkání nám liberečtí sdělili, že rozhodčí nedorazí. Nabídli nám tedy náhradní řešení, že zápas odpíská náhradní nevyškolený rozhodčí a zápas mohl začít.

Do prvního setu jsme nastoupili v sestavě s Lukášem, Štěpánem, Jirkou, Šimonem, Adamem a Fildou, služby libera zprostředkoval Péťa. Zřejmě ještě rozespalí z auta jsme co nevidět měnili strany se sklopenými hlavami a stavem 15:25. Nefungovalo nám vůbec nic. Trenéři tedy rozhodli o změně sestavy. Na blok šel Filda s Honzou, Adam šel na smeč a Jirka se ujal postu univerzála. Nová sestava zaskočila soupeře a dosáhla na pohled příjemnějšímu výsledku 22:25, který však stále nebyl dostačující. Sestava se však osvědčila a nastoupila i do dalšího setu, ve kterém se jí podařilo zvítězit 25:22. Další set byl taktéž v naší režii a po výsledku 26:24 jsme se připravili na tie-break. Ten skončil naší výhrou 15:12 a tím pádem výhrou zápasu a ziskem prvních dvou bodů v sezóně.

Po krátké pauze jsme nastoupili k druhému zápasu. Ten bohužel pro nás začal jako první utkání a než jsme se nadáli, prohrávali jsme 0:2 na sety. Sestava byla proto opět změněna a následující sety byly v náš prospěch a tak jsme stejně jako předtím šli do tie-breaku. Strany jsme v tie-breaku měnili za nepříznivého stavu pod vedením Liberce. Po výměně stran se nám podařil obrat především díky Filipu  Siekierovi, který ve fázi ze stavu 7:12 do stavu 13:12 dal 4 z 5 bodů. Koncovka se nám bohužel nevydařila a do šaten jsme odcházeli se skóre 13:15 na počítadle. I tak si domů odvážíme 3 cenné body. Závěrem bychom Vás chtěli pozvat na první domácí utkání, které se odehraje v sobotu 1. 10. v hale Na střelnici, kde vyzveme tým Pardubic.

(Článek z dílny autorské dvojice Šimon Švihel & Adam Tomášek)