Juniorky - zatím jedno vítězství a tři prohry

V polovině října (14.10.) se rozběhl i krajský přebor juniorek. Zatím odehrána dvě dvoukola = 4 utkání - my máme 1 výhru a 3 prohry. Hraje celkem 6 družstev, polský systém, italské bodování (prostě Evropa!). Moje představy byly sice trošičku jiné, než je realita, ale jsme teprve na začátku. Zranění, cesty do zahraničí, dokonce i zmizení, ..., to vše způsobilo, že družstvo musí zatím víc, než jsem si představovala, doplňovat kadetky. Ale na druhou stranu, každá zápasová zkušenost je dobrá. A soupeřky na to nejsou jinak - některé tváře potkáte na kadetkách, druhý den na juniorkách, za týden v žákyních, ... Pravidla pro hostování, střídavé starty, … se uvolnila, tak proč ne.

Sokol Česká Třebová II - TJ Svitavy 3:2 (22,-24,19,-14,11); 1:3 (16,-24,-25,-18); Tak to vidíte. První zápas - nejdřív tahanice, kdy jsme doplácely na nevyrovnanost naší hry. Výborné míče střídaly školácké chyby, šňůry bodů jsme nedokázaly včas zastavit ani my, ani soupeřky. Záleželo na tom, kdo byl na koni v koncovce. Čtvrtý set jsme domácí smázly a vypadalo to, že jdeme "dobře" naladěné i do tie-breaku. Jenže ten je vždycky dost o štěstí a tentokrát ho měly domácí. Závěr – zbytečná jedna prohra s týmem, který celou hru staví na dvou hráčkách - výborných hráčkách! Druhý zápas už jsem musela odjet, takže jen z doslechu. První set - prý na odstřel celé družstvo. Ale pak, nevím, čím Iveta pohrozila (snad že jí budou muset jít zase jednou umýt všechny okna???), se děvčata konečně šprajcly, začaly hrát , vydřely několik skoro ztracených míčů a najednou to šlo. Poslední set prý už byl "celkem v klidu"!

Sestava: Barča Smělá, Barča Šimková, Vendy Tmejová, Kikina Prokopová, Míša Urbánková, Tereza Kissová, Tereza Baráková,  Verča Hanušová, Áďa Marvanová,

TJ Svitavy – Slovan Moravská Třebová 0:3 (-20,-16-,-20); 0:3 (-23,-17,-22); Premiéra v domácí sportovní hale, kde se zároveň na dalších hřištích praly o body starší žákyně. Už začátek nevěštil nic dobrého, ale to jsem si uvědomila až později. Místo v 9:00 se některé závodnice doštrachaly na palubovku v 9:15, nikdo nevěděl, kdo by tak asi mohl dělat zápis, začátek rozcvičování "v buňkách" - tj. po dvou až třech hráčkách zvlášť, … Věta: „Marci, kde jsou balóny?“ to dorazila. Do hvizdu rozhodčího se ale vše srovnalo a dohnalo – to jsem si v tu chvíli doopravdy myslela (bláhově!!!). Začátek prvního utkání byl parádní – Verča Andrlíková servírovala o sto šest, soupeřky stěží vracely,  dařilo se na síti a ejhle, bylo to 14:6. Koho by napadlo, že tím skončíme. Najednou deka, soupeřky se dostaly do hry a začal „tanec“, ovšem v podání Mor. Třebové! Během chvilky byl náskok fuč, bojovnost a obětavost nikde, na koni byly soupeřky. Když napíšu, že nás doslova smázly, tak to tak doopravdy bylo. Další sety – ve stejném duchu. Nenašla se hráčka, která by to tzv. „vzala na sebe“. V druhém zápasu to vypadalo nadějně jen v prvním setu. Dramatickou koncovku ale získaly soupeřky (25:23) a o vítězkách celého utkání se právě v tu chvíli rozhodlo. Uzavřela bych to jednou poznámkou – odevzdaný výkon – a vlastně nevím – chtěly jsme vůbec vyhrát?

Sestava: Denisa a Verča Andrlíkovy, Denisa Antošová, N. Dvořáková, M. Frantová, Verča Hanušová, Áďa Marvanová, Barča Smělá, Barča Šimková a Míša Urbánková