Kačka je nejlepší blokařka!

Naše odchovankyně Katka Kociánová tento víkend prožila vrchol své dosavadní volejbalové kariéry, když ve finálovém turnaji extraligy získala titul Mistra ČR v kategorii kadetek a k tomu dále i individuální ocenění za nejlépe blokující hráčku Final four.

Katka před sezónou přestoupila ze Svitav do extraligového VK AGEL Prostějov, kde se i přes menší výšku dokázala prosadit mezi staršími a vyššími hráčkami a od začátku sezóny pravidelně nastupovala v základní sestavě. Do závěrečné fáze sezóny se k týmu připojily i hráčky, které v sezóně nastupovaly za extraligové juniorky a které jsou v reprezentačních výběrech ČR. I přes tuto situaci si Kačka jako jediná ze stabilních hráček udržela své postavení v základní šestce a byla platná svými blokařskými schopnostmi a útočným servisem.

Vyvrcholení celé sezóny proběhlo tento víkend v Prostějově, kam se sjela čtyři nejlepší družstva, která se vyřazovacím způsobem utkala o titul Mistra ČR. Do finále se probojovaly týmy PVK Olymp Praha a VK AGEL Prostějov. Oba týmy se opírají o reprezentantky ČR. V krásném duelu zvítězil domácí Prostějov 3:1 a "naše" Kačka u toho nechyběla. Na svém postu měla velkou konkurenci, když další tři blokařky na place byly hráčky kadetské reprezentace - Cruz, Jandová, Frommová. I přes tuto skutečnost však individuální cenu pro nejlépe blokující hráčku svými zákroky získala právě naše odchovankyně. GRATULUJEME!!! A přejeme mnoho dalších úspěchů!

Nejlepší týmy letošního ročníku extraligy kadetek:

1. VK AGEL Prostějov
2. PVK Olymp Praha
3. VK České Budějovice

Individuální ocenění závěrečného finálového turnaje extraligy kadetek ČR 2014/15
Nejlépe podávající hráčka: Nikola Boušková (VK České Budějovice).
Nejlépe přihrávající hráčka: Tereza Pluhařová (PVK Olymp Praha).
Nejlépe nahrávající hráčka: Lucie Zatloukalová (VK AGEL Prostějov).
Nejlépe útočící hráčka: Pavla Meidlová (VK AGEL Prostějov).
Nejlépe blokující hráčka: Kateřina Kociánová (VK AGEL Prostějov).
Nejvíce bodující hráčka: Pavla Meidlová (VK AGEL Prostějov).
Osobnost turnaje: Pavla Meidlová (VK AGEL Prostějov).

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll