Každá Hošťálková je něčím výjimečná.

Barča patří k oporám týmů jak starších žaček, kadetek tak i juniorek. Letos získala s kadetkami zlaté medajle a získala cenu nejlepšího sportovce roku města Svitavy. Čtěte dál a dozvíte se víc :)

Jméno:
Barbora Šimková
Družstvo: kadetky
Post: blok
Rok narození: 3.8.1996
Výška: 175cm

Jaký je to pocit být nejlepším sportovcem Svitav?

Pocit je to hezký, který potěší, když o sobě víte, že jste sportovcem roku. Ale není to zásluha jenom moje, je to zásluha celého družstva. Přece je volejbal kolektivní hra.

Jak jste přišli na název do MVL?

Tak jednou na tréninku jsme se rozcvičovaly a my s Vendy jsme šly skákat přes tyčky. Ale pak už nás to nebavilo. Tak to Vendy začala normálně překračovat a já potom taky. Jenže, jak jsem udělala krok, tak se to celý úplně zbouralo:D Pak nám Marcela řekla, že jsme Big Buldozers a nám se to strašně líbilo :) Pak jsme se měli shodnout na názvu a my jsme to daly jako návrh a nikdo neprotestoval :)

Jak hodnotíš letošní sezónu?

Letošní sezónu hodnotím jako úspěšnou :) myslím, že se mnou bude souhlasit celé družstvo. Už se těším na další. Chtěly bychom příští rok hrát s Kadetkami Český pohár, protože bychom určitě nabraly nějaké zkušenosti a nikdy jsme takhle nikde nebyly :) Ale to nezáleží jenom na nás, ale i na Ivetce, jestli s námi bude jezdit;)

Pověz nám, jak probíhala kvalifikace do 1.ligy kadetek ve Zlíně?

Když jsme přijely do tělocvičny a viděly naše soupeřky z Nového Veselí, tak jsme si říkaly, co je to za malý holky. Ale asi jsme je podcenily. Začaly jsme hrát a první dva sety jsme prohrály! ( paní Tmejová s paní Antošovou nám pak říkaly, že si ti lidé o nás říkali, co tam vůbec děláme!). Než jsme začaly hrát třetí set, tak nám Ivetka říkala, ať si zahrajem jako vždycky, že nemáme o co přijít, ale můžeme jenom získat!:) tak další dva sety patřily nám!:) ale v tiebreaku jsme nakonec bohužel prohrály. Potom jsme jely na intr, ubytovaly jsme se a šly na večeři :) Byli jsme ubytovaní na klučičích pokojích po třech (ti co tam byly, tak ví o čem mluvím:D). Druhý den ráno jsme měly sraz u Ivetky na pokoji a tam nám uvařily teplý čaj :) sbalily jsme si věci a vyrazily do tělocvičny. Hrály jsme už od 9:00 proti domácím. Ten jsme vyhrály 3:2..určitě jste si to četli :D šly jsme do restaurace v hale ale tam nám pán říkal, že nestihne udělat 10 obědů do hodiny, tak ti co chtěli smažák, tak tam zůstaly a ostatní se šly najíst jinam :) Ve 13:00 nás čekalo Brno. To jsme prohrály 0:3, ale hrály jsme s něma nejlíp ze všech družstev;). Jely jsme na ubytovnu, tam jsme se umyly a vyrazily do města :) Chtěli jsme jít do Kauflandu, ale šly jsme nějak blbě a nakonec jsme došly do Zlatého jablka :) Kdo chtěl, tak si zašel něco koupit k jídlu ale mohl si i něco koupit na sebe, jako Ivetka:P Poté jsme se vydaly do restaurace.kde jsme měli zamluvenou večeři :) ten číšník to byl BOREC:D Denča si s ním pěkně pokecala. Chtěla po něm, aby zabalil to, co nesnědla a poslal dětem do Afriky a on na ni, jestli ví, jak chutnají druhý den hranolky z McDonalda a ona, že ví a on, copak ty by si chtěla, aby tohle jedly děti v Africe?:D pak už jsme šly na ubytovnu a tam odpočívaly, až na pár vyjímek :) V neděli jsme hrály od 11:00 proti Uherskému Hradišti. Bylo to o tom, kdo vyhraje, tak postoupí! Za stavu 2:2 na sety jsme si říkaly, že vyhrajeme až se slušně řičeno pokakáme! Ale za stavu 14:14 soupeřky daly bod…byli jsme hrozně nervózní, protože jsme chtěly vyhrát…když jsme prohrávaly 14:15, tak soupeřka přehrávala míč bagrem a už jsme se pomalu radovaly, že budeme hrát dál, ale míč se překulil na naši stranu tzv. prase. Byl konec! Pozdravily jsme se, se sklopenýma hlavama a se slzami v očích. V šatně všem začaly týct slzy. Nikdo s nikým nemluvil..prostě ticho! Holt měly větší štěstí než my. Ale příští rok jim ukážeme, kdo jsou SVITAVY!

Tak co přijímačky? Prozradíš nám, kam si se dostala?

No hlásila jsem se na gympl do Svitav, Moravské Třebové a do Poličky, ale nedostala jsem se ani na jeden:/:D ale jdu na druhé kolo sem do Svitav :) a máme velkou možnost, ti co ty přijímačky neudělali se sem dostat :),tak doufám, že to vyjde.:)

Jaké máš jiné záliby, kromě volejbalu?

Teď sem začala jezdit na in-linech, tak mě to baví a ráda poslouchám písničky :) a určitě kamarádi.

Jak se ti tuto sezónu hrálo za družstvo starších žaček, kadetek i juniorek?

Hrálo se mi dobře, ale někdy to bylo až moc náročný. Někdy jsem nemohla jet skrz vysoký nebo nízký cukr. Ale zahrála jsem si dobře, především za Kadetky.

Těšíš se letos do Hošťálkovou? Na co se těšíš nejvíce?

Tak to je jasný, že se těším :) a nejde ani říct, na co konkrétně. Každá Hošťálková je něčím výjimečná.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll