Každý začátek je těžký

Dne 14.10. vyjela výprava svitavských mužů na svoji obnovenou a dlouho očekávánou premiéru v krajském přeboru I. třídy, kam postoupili po loňské sezoně. Buďme upřímní, místo výpravy to byl spíše konvoj, kdy nejvěrnější přátelé a drahé polovičky doprovázeli naše reprezentanty na cestě do Pardubic, našeho krajského města, kde jsme návštěvou poctili domácí TJ Sokol Pardubice I.

Před prvním zápasem jsme byli svědky prvního ze dvou utkání našich šikovných a nádherných žen, které plnily stejnou misi. Plní chutí po pomstě za jejich úvodní prohru jsme nastoupili do utkání, avšak brzy nás čekala ledová sprcha. Pokud jsme v minulosti měli problémy s příjmem, respektive s celou obranou, tak dnes od úvodních výměn nás trápil útok. Přesněji řečeno to místy i vypadalo, že jsme jej zapomněli doma. Soupeř si vybudoval decentní vedení, které podporoval tvrdou ofenzívou vedenou skrze hlavní kůl. Až do koncovky jsme tahali za kratší konec, nicméně přesto se nám podařilo Pardubické dotáhnout, byť v samotné koncovce jsme set ztratili za stavu 26:28. Jsme mladí hoši, místy nevyrovnaní, a tento nepříjemný stav se na nás nejspíše dosti podepsal, když v následující sadě jsme nebyli schopni držet krok s domácími a odevzdaným výkonem prohráli i druhý set, tentokrát s šestnáctkou. Do třetího setu jsme ale nastoupili jako vyměnění. Tlačili jsme oponenta servisem, podpořili jsme to kvalitním polem, které by nám mohl závidět i kdejaký extraligový celek, a hlavně se konečně probudili i útočicí hráči a tak jsme se ke konci setu mohli těšit z několikabodového náskoku. Ovšem znáte to - když z něčeho máte radost, často vám ji něco překazí. Toto nepsané pravidlo se dostavilo i v závěru třetí sady, kdy jsme vlastními chybami a neschopností dotáhnout téměř rozhodnutý set k vítězství pustili již druhou koncovku za zápas a první utkání této sezony prohráli 0:3.

TJ Svitavy - TJ Sokol Pardubice I. 0:3 (-26, -16, -25)

Po týmovém obědě následovalo rozcvičení hlasivek při druhém kole fandění našim ženám. Ty výrazně zlepšily svoji hru a připsaly si první body do tabulky po vyhraném tie-breaku, gratulujeme! Výměna stráží, na plac nastupujeme opět my. Jeden by si i řekl, že se poučíme, najdeme vnitřní sílu, motivaci zvítězit a hodíme za hlavu veškeré trable. Zní to jako pěkný příběh, ale dnes byl autorem této story někdo, kdo nemá happyendy očividně v lásce. Pokud první set druhého zápasu byla tragédie po všech stránkách, kdy odešel i poslední pilíř naší hry - příjem, pak druhý set byl druhou epizodou už tak dost nepovedeného filmu, který v pardubické sokolovně promítali domácí hráči. Nejprve 14 bodů, poté 15, až takhle dominantní domácí byli. Přišel poslední set a víceméně pokračování tohoto hororu, na jenž si nikdo z nás lístek nekoupil a kdyby ano, hned by chtěl vrátit peníze. V samotném závěru třetí sady se však něco zlomilo. Možná to byl povolnější přístup soupeře. Možná jsme si konečně uvědomili, proč tento sport děláme. Ze stavu 15:23, kdy už vše vypadalo ztraceně, přichází na servis Mirek Odvárka a odchází z něj až za stavu téměř vyrovnaného. V posledních chvílích se i ti méně motoričtí z nás poroučí k zemi a zachraňují míče, jenž bychom v minulých setech vnímali za prohrané. Všechna tato snaha bohužel opět přišla vniveč a ani přes spanilou jízdu v epilogu dnešního dvojzápasu nepoznáváme radost z vyhraného setu, neb v tom posledním jsme uhráli pouhých 23 bodů.

TJ Svitavy - TJ Sokol Pardubice I. 0:3 (-14, -15, -23)

TJ Svitavy v Pardubicích reprezentovali: Nikolas Zoikas, Michalis Zoikas, David Pišín, Pavel Simon, Adam Tomášek, Alexander Konečný, Miroslav Odvárka, Jakub Pavlík, Michal Palla, Lukáš Abrahám, Jiří Johanides, Jan Špaček a trenér pan Adam Čížek.

Děkujeme všem fanouškům, kteří tuto neděli vážili cestu do Pardubic a slibujeme, že se odměníme zlepšeným výkonem neděli příští, kdy 21.10. uvítáme od 10:00 na domácí půdě haly Na Střelnici družstvo Orel Letohrad!