KCM - druhé místo na turnaji v Polsku

V krajském výběru chlapců jsou letos čtyři zástupci našeho oddílu (Martin Novák, David Pišín, Michal Palla a Nikolas Zoikas). Tým se pilně připravuje na svůj vrchol, kterým bude lednový Myslíkův memoriál v Hradci Králové, což je turnaj všech krajských výběrů.

V rámci přípravy zavítali o minulém víkendu na turnaj do země čerstvých mistrů Evropy - Polska, kde obsadili výborné druhé místo. Takto viděli trénink před odjezdem na turnaj i turnaj samotný naši hráči:

David Pišín: Vyjeli ze Svitav autem do České Třebové do tělocvičny ZŠ Nadražní kde nás měl čekat trenik a i příprava na turnaj v polské Olawě . Sraz byl v 16:00 a my svitaváci jako vždy přijeli na poslední chvili ale přece jenom včas. Všichni už tam byli - kluci z Chocně, Ustí a domácí Třebováci.

Trenink začal lehkým rozběháním (5 koleček do kterých byla zapojena abeceda). Treninku se ujal pan Vašina a jeho syn, kterýho jsme znali už z davných časů. Po důkladné rozcvičce jsme hráli bagrovanou a pak týmové vyřazovaní o 3 rybičky. Pak jsme šli smečovat a tam se ukazal talent přestnosti. Smeč po lajně, ostrá a nebo díza, to vše jsme museli zvládnout. Následoval servis a soutěž o limonádu, kterou nikdo nevyhrál. Pak jsem šli cvičit postavení na již zmiňovaný turnaj. Tříhodinový trenink byl u konce a my se přesunuli na zdejší intr, kde jsme se umyli a zašli do TESCA pak jsme šli spát.

Brzy ráno kolem 5:30 jsme museli být nachystaní a připraveni na cestu. Přijela pro nás paní řidička menšího autobusu, do kterého jsme se naštěstí všichni vešli. Celou cestu někteří prospali a někdo nezalomil vůbec. Cesta na hranice probíhala bez problémů, ale v Poslku už to bylo horší. Cesty byly rozkopány a navíc všude červená na semaforech. Když jsme dojeli po 3-4 hodinách jízdy do Olawy, tak jsme se pekně najedli a psychicky připravili na turnaj. Pan Vašina udělal 2 týmy, první byl výběr KCM a druhý byli kadeti doplněni Třebováky.

Turnaj byl moc pěkný, nástup byl, jako kdybychom byli repre. Systém hraní byl každý zapas na 30 minut každý s každým. Družstva byla vyrovnaná, ale my se nedali, bojovali jsme o každý balon. Michal Palla na bloku zářil a málo co přes něho prošlo. Zoiki nahraval taky perfektně a já a Terka jsme to solili hlava nehlava.

Nakonec jsme podlehli akorát Třebovákům. Skončili jsme na 2. místě a každý jsme na památku dostali triko. Sice jsme odvezli z osmi balonů sedm, což byla škoda, ale i tak bych jel klidně znovu. Aby toho nebylo málo, tak jsme byli pozváni na oběd do zdejší restaurace na pizzu. A huráá domů. Teď nás čeká už jenom připrava a začátkem roku reprezentace Pardubického kraje na Memoriálu Káji Maříka.

Michal Palla: Naše třetí setkání KCM se hned ze začátku nezdařilo. Byli jsme domluvení, že v 15:30 vyjedeme. Jenže Terka nestíhal a tak jsme do České Třebové přijeli o 10 minut později. Trenér nebyl moc šťastný, ale překousl to. Pak začal trénink.

Začalo se rozcvičkou, potom rozpinkání a pak oblíbená bagrovaná. Než jsme si chvíli odpočali, trenér mezitím vymyslel nové cvičení. Na jedné straně byli 3 podávající, na druhé 2 přijímači. Účelem bylo dát co nejvíce es a mohly se zkazit 3 míče ze servisu. První kolo jsme my Svitaváci a dva další kluci prohráli. Dělali jsme 10 rybiček a 10 kotoulů. Pak následovala odveta. Tu už jsme vyhráli, takže soupeři dělali to samé a navíc dalších 20 a 20 za to, že zkazili 2 míče ze servisu. Po odbytí trestů následovala hra. Pěkně jsme si zahráli a po skončení dvou setů byl už večer. Pěšky jsme se dopotáceli na Třebovský intr.

Druhý den nás vzbudili v 5:00. Tak jsme si zase vše sbalili a jeli do Polska. Cesta trvala tři hodiny. Rozlámaní jsme se dostali z autobusu a šli do haly v Olawě. Jo a musím dodat, že jsme měli pěknou řidičku.

Nastoupili jsme na plochu a připravovali na zápas. Sešlo se šest týmů, z toho dva týmy z Česka. Hrálo se půl hodiny bez přestávky a rozhodovalo skóre. Tři zápasy jsme vyhráli a pak jsme nastoupili proti našemu béčku (no, byli tam hráči z extraligy, takže že by to bylo béčko, to se říct moc nedá). Tento zápas jsme prohráli. Pak jsme hráli ještě jeden a to jsme vyhráli na plný čáře.

Následovalo vyhlášení. Překvapilo nás, že dostali pohár i poslední. My jsme skončili druzí a béčko první. Všichni dostali medaili a pamětní triko. Pak nás Poláci pozvali na pizzu, kterou nám zaplatili. Následovala opět úmorná tříhodinová cesta autobusem. Do České Třebové jsme se dostali kolem osmé.

Nikolas Zoikas: No tak první den jsme chtěli vyrazit o půl čtvrté do České Třebové. Když už u mě byl Pallouš a Piškot čekalo se na Terku. Terezka nám ve 15:37 zavolal, že jede s tatínkem a tak jsme měli vetší zpoždění, Když jsme dorazili do České Třebové, tak nám hnedka začal trénink. Bylo nás tam dohromady 10, z toho čtyři Svitaváci, tři Choceňáci a nakonec tři Třebováci a jak vidíte zase Svitaváků nejvíc:-D.

Hlavně nás pan Vašina učil jak hrát v poli, protože to je nejdůležitější. Skoro v půlce tréninku k nám přišli další kluci kteří hrají za kadety. Trénink nebyl náročný ale velmi poučný.

Byli jsme ubytováni na intru. Druhý den jsme museli vstávat v 5 hod. ráno, protože abychom to stihli do polské Olawy. Skoro všichni jsme celou cestu prospali, ale já jsem jako vždy spal nejdéle. Když jsme dojeli, tak nás pan Vašina rozdělil do dvou týmů, jeden KCM a druhý Třebová. V KCMku jsme hráli já, Terezka, Piškot, Pallouš a dvojčata z Chocně a nahrávač z Chocně a jeden z Třebové.

Hrálo se 30 min jeden set a dohromady se hrálo 5 zápasů. KCMko, jakože my, jsme byli druzí a Třebová první, takže jsme obsadili první dvě místa, což je velice dobré! Všichni jsme si perfektně zahráli a cestou domů jsme se i pobavili:-)

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll