Konec soustředění v Janoušově

Během posledních dní to byl v Janoušově velký fičák.

Od čtvrtka starší žákyně najely na přebíhání. Čili absolvovaly teorii na tabuli a následně se na kurtu probíraly rotace jedna po druhé, aby se to v makovičkách ujasnilo a lépe usadilo. Bylo vidět, že změnu systému hráčky vzaly za své a snažily se proniknout do tajů jednotlivých postů a pozic co nejrychleji.

Mladší žákyně pilovaly šestkový zatím bez přebíhání. A starší přípravka se soustředila na základní údery. Paralelně probíhal i softbalový turnaj a soutěže v železobetoňačce.

Na pátek si pro nás připravili krásné překvapení Kerumovi, kteří své odpoledne a večer věnovali naší "svačince". Z vlastních zásob nadělali více než 100 palačinek, každý měl alespoň dvakrát... holky by tam stály frontu snad do půlnoci, bodejť by ne, když si mohly i vybírat, jestli domácí jahodovou, nebo meruňkovou marmeládu, nebo jestli Nutelku, s přílohou ovoce, se šlehačkou...No měli jsme se úžasně!!! Palačinkovalo se od tří hodin neustále až do osmi, kdy se plynule přešlo na opékání párků a závěrečný večer. Děvčata si připravila krátké vystoupení jako poděkování trenérům i Kerumovým. Pak se chytil kytary Michal, bylo nám parádně!!!

V sobotu ráno byl ještě poslední trénink, přípravka pilovala přihrávku, mladší a starší už jely jen v šestkách. Po posledním výborném obídku jsme vyklidili pokoje pro další volejbalisty - tentokráte z Rosic u Brna, a šli jsme hodnotit a vyhlašovat.

Starší přípravka pak měla výšlap do Rudy na koupaliště a večer se vracela zpátky vlakem domů.. Žákyně si vyzvedli rodiče auty, v neděli nás ještě čekalo zakončení soutředění - turnaj v šestkách v Lupenici.

Do Lupenice na turnaj mládeže ze Svitav vyrazily juniorky, starší žákyně A, naše st. žákyně B a mladší žákyně dva týmy. Po příjezdu se rozhodlo, že v žákyních, které se budou hrát společně mladší i starší, se nejstarší žákyně toho už moc nenaučí a tak se pro ně zvolila soutěž kadetek.

V žákyních i tak měly Svitavy tři týmy. Dva se s odvahou pustily do přebíhání a jeden tým hrál bez přebíhání, i tak to byla pro něj těžká zkouška, hned se staršími soupeřkami. Každý tým se pral s něčím jiným. Na některých hráčkách je vidět, že systém pochopily a ví si rady i s jinými posty, dokážou posunovat celým týmem, aby se porovnal (Lucka, Natálka), některé hráčky by se tam motaly ještě teď, kdybychom je na hřišti nechaly. Vše má svůj čas, áčko si vedlo v přebíhání lépe, než béčko, herně měla obě družstva nádherné momenty i výrazně slabší chvilky, což po osmidenním soustředění prostě nutně muselo přijít. Céčko bojovalo se základními údery, bohužel, velké problémy s přihrávkou i spodního servisu. Nicméně příležitost si zahrát šestky, ukázat se... dostal každý. Tak uvidíme, jak budou pracovat holky dál. Celkové umístění 4., 5. a 7. místo odpovídá předvedeným výkonům.

Pavlína

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll