Konečně pár bodíků

Během delší vánoční pauzy jsme doléčili svá zranění a nabrali jsme nových sil a tak jsme mohli v sobotu 12.1. vlétnout do druhé půle naší sezóny. Tyto události zapříčinili, že jsme se konečně sešli v lepší sestavě než na posledních zápasech a tak jsme měli do zápasu obrovskou chuť a myslím, že to rozhodně stálo za to. V naší hale jsme přivítali celek z Pardubic a jedinou komplkací byla nepřítomnost druhého rozhodčího, kvůli náhlé nemoci.

V úvodním setu prvního utkání, nám soupeř jasně předvedl své kvality. Bylo vidět, že oba týmy měly dost dlouhou pauzu a proto výkony jednotlivých hráčů byly nevyrovnané. Naštěstí se fortuna přiklonila na naší stranu a tak vítězství ve zdlouhavé koncovce připadlo nám. Tahanice o body nastala i v následujících svou setech, kde naopak měl štěstí tým pardubických. Nicméně ve 4. a 5. setu jsme zlepšili náš útok a "perníkáře" jsme smetli z palubovky. Útok byl v tomto zápase naším největším problémem. Co se týče příjmu nemohu nic vytknout a k excelentní náhře našeho Daňase zatím není moc co dodávat.

Po hodinové pauze jsme se se soupeřem opět střetli na hřišti. Bylo vidět, že první zápas oba týmy značně vyčerpal a hra byla ze začátku dost statická. Nicméně ve třetí sadě se rozpoutal hotový bodový uragán. Výkony na hranici maxima, krásně sehrané akce a neuvěřitelná práce hráčů v poli jasně dokázala, že i v KP I. je ke shlédnutí kvalitní volejbal. Myslím si, že skóre mluví za vše.

Pokud mám zhodnotit naše výkony, rozhodně musím pochválit Buba, Onďase a Dáňu za dobré výkony. Nebýt jejich formy, myslím, že bychom se k výhře těžko dopracovali. Trošku mě však děsí fungování týmu jako celku. Psychická a morální stránka našeho týmu jde maličko dolů, což vede ke kolísavým výkonům. Určitě by nám pomohlo více povzbuzení ze strany hráčů v týmu nebo příchozího publika, kterému rozhodně patří můj dík!! I když vás na tribuně sedí po málu, pořád je to čest, pro vás hrát a doufám, že to svými výkony dokazujeme!!

Svitavy - Pardubice 3:2 (27,-23,-22,14,13), 1:3 (-25,14,-23,-24)

V neděli jedeme potrápit chlapce s Chvaletic a zároveň podpořit naše děvčata. A pro vás moji drazí příznivci mám pozvánku na další domácí utkání, které se bude konat 26.1. v 11:00 v hale na Střelnici. Přivítáme klub z Chocně a bude rozhodně na co koukat. Takže se nestyďte a přijďte se na nás podívat. Nezapomínejte, že i fanoušek je hráč a přece jen v přesile jde všechno lépe!!