Konečně ta výhra za 3 body přišla!

Tento víkend jsme nastoupily k domácímu utkání proti Sokolu Pardubice. V hale Na Střelnici zároveň hrály ženy A a juniorky, takže bylo na co koukat. Sice jsme tentokrát nastoupily v menším počtu, ale o to větší byla potom radost z výhry.

Do prvního zápasu nastoupila Renča na náhře, Jarmi s Verčou na bloku, Lucka s Terkou na smeči, Kika na účku a Evča na liberu! V prvním setu se soupeřky dost rozkoukávaly a nemohly se chytit, čehož jsme my okamžitě využily a první set si bereme pro sebe 25:15! Druhý a třetí set jsme odešly na příjmu, taková ta klasika už. A když byl příjem nebyl útok. Co se dá dělat, další dva sety si vzal soupeř. Ve čtvrtém setu jsme bojovaly, co to šlo, abychom si vybojovaly klasicky tiebreak. Bohužel měl soupeř v koncovce trošku štěstí navíc a 3 body z prvního zápasu tedy bere on.

TJ Svitavy : TJ Sokol Pardubice I. 1:3

Do druhého zápasu jsme nastoupily s menší změnou. Na náhře zůstala Renča, na účku Kika a na smeči Lucka s Terkou, ale na blok šla Evča s Kíšou. První set byl velice vyrovnaný, byl plný dlouhých výměn a přetahovaly jsme se se soupeřkami doslova o každý balón. Bitva nakonec skončila 25:23 pro soupeře. Do druhého setu jsme nastoupily ve stejné sestavě, tentokrát rozhodnuté obrátit zápas v náš prospěch. Což se nám nejen ve druhém, ale i ve třetím setu povedlo. Otáčíme tedy na 2:1 a začíná boj o čtvrtý set. Ten vypadal na vlas stejně jako ten první, dlouhé výměny, bitva o každý balón. Teprve za stavu 19:19 se nám podařilo soupeři trochu utéct. Od této chvíle dal soupeř pouze jeden, jediný bod. A my mohly k našemu velkému překvapení slavit první výhru za 3 body nejen v tomto roce, ale i v této sezoně!

TJ Svitavy : TJ Sokol Pardubice I. 3:1

Radost po druhém zápase byla opravdu veliká. Velká pochvala patří samozřejmě všem hráčkám, největší však tentokrát Terezce Motálkové, která po oba zápasy předváděla velice stabilní a rovněž kvalitní výkon! Budeme doufat, že to takhle půjde i v dalších zápasech. Že tahle výhra nebyla první a zároveň taky poslední. Šanci to dokázat znovu budeme mít již příští neděli 4.2. na domácí palubovce proti ženám z Letovic! Tak koukejte přijít fandit!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Terka Motálková, Terka Kissová, Jarmi Dopitová, Renča Odvárková, Evča Šmejcová, Lucka Dědková a Verča Kovářová

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll