KP přípravek chlapců - kvalifikace

V neděli 7. září se naplno rozjel krajský přebor přípravek chlapců v minivolejbale. Náš oddíl do soutěže nasadil tři týmy, což je nejvíce ze všech zúčastněných oddílů.

Zvláštností je, že od této sezóny se minivolejbal hraje pouze ve třech hráčích na každé straně na zmenšené hřiště 6 x 6 metrů.

Náš elitní tým A ve složení Sašena, Mirek a Jirka sice turnaj vyhrál, neodpustil si ale výpadek v utkání s Litomyšlí A, které skončilo remízou 1:1. V prohraném setu kluci zkazili snad 12 podání a s tím se vyhrát nedá. V ostatních utkáních zvítězili 2:0 přestože s Pardubicemi se jeden set trápili v dramatické koncovce (32:30).

Tým B doplatil na neúčast Ronalda a tak s Čížou a Ondrou musel nastoupit Karpa, který se na hřišti dost trápil, protože s námi neabsolvoval soustředění a obrovský tréninkový výpadek je na něm znát. Bohužel Ronald nebude k dispozici ani příště, na utkání s Makedonií přišel s rukou v sádře.

Družstvo C nastoupilo v původní sestavě David, Kája a Martin. Během turnaje však došlo ke zranění Martina Moravce zvaného Manďák, který nešťastně upadl na zápěstí. Nejdříve to vypadalo na amputaci až u ramene, ale nakonec to nebylo tak vážné a Martin mohl hned následující den naplno trénovat. Do zbytku turnaje ho nahradil Petr Peterka.

9. Lanškroun B

Od druhého kola, které se koná tuto neděli v Litomyšli, se družstva rozdělí do dvou skupin A (pětičlenná) a B (čtyřčlenná), ve kterých se budou družstva utkávat systémem každý s každým. Po každém turnaji vždy první dvě družstva ze skupiny B postoupí výše a poslední dvě družstva z Áčka sestoupí do Béčka. Jasným cílem pro tým A je opět vítězství, pro týmy B a C postup do elitní skupiny A.

Fotografie z turnaje nám poskytl Karel Bohdálek starší.

Za bedlivého dozoru rozhodčího Václava Lišky proti sobě hrají Svitavy B a Svitavy C.

Kája zpracovává míč v utkání našeho béčka a céčka. Zleva: Karpa, Číža, David, Martin a Kája.