KP st. žáků: Áčko jasná vítězství a posun na první místo, Béčko kousalo

Po kvalifikačním turnaji (psali jsme zde) začal krajský přebor prvním kolem, který pro elitní skupinu organizovala Polička a pro druhou Letohrad. My máme v soutěži dvě družstva. Áčko je z důvodu početně slabších ročníků 2006 a 2007 pro tento rok spojené s Lanškrounem a Béčko je tvořené mladšími žáky, tedy ročníky 2008 a mladšími.

V Poličce kluci nenašli přemožitele a vyhráli poměrně lehce 2:0 nad domácími, Chocní i Českou Třebovou. I přes společné tréninky to na začátku trochu drhlo, ale postupem času se souhra zlepšovala, což bylo vidět na útocích středem. Poslední utkání jsme i kombinovali sestavu, kdy na náhře vystřídal Tadeáše Dostála Dan Karpeles a oba hráli výtečně.

Výsledky skupiny A:
Svitavy A  -  Polička A               2:0 (18,10) 
Svitavy A  -  Choceň                 2:0 (13,16) 
Svitavy A  -  Česká Třebová    2:0 (11,7)

Sestava TJ Svitavy A: Michal Ďuriančík, Tadeáš Dostál, Adam Glocar, Kryštof Jirásek, Dan Karpeles, Dominik Němec, Martin Smékal a Matěj Volgyi.

Naši benjamínci zamířili do Letohradu.

Druhá skupina se hraje na tři vítězné sety (jsou vždy jen 3 týmy, tak aby se co nejvíce hrálo), což byla pro kluky velká premiéra. Proti favorizovanému Letohradu naši borci nedali ani balón zadarmo. Proti starším klukům uhráli cenný set a nebylo daleko ke dvěma. Ve druhém zápase již s trochou povolené koncentace porazili Poličku B. Pro další turnaj dostali jasný cíl: postup. Ten bude, pokud plukovník dovolí, 31. října.

Výsledky skupiny B:
Svitavy B - Letohrad        1:3 (-23, -15,18, -12)
Svitavy B - Polička B        3:0 (16, 21, 20)

Sestava TJ Svitavy B: Šimon Janalík, Tomáš Jarůšek, David Novák, Matěj Kavalír, Marek Meluzín, Samuel Přikryl, Michal Waclaw

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll