KP1: Svitavy x Pardubice

V sobotu 25.1.2020 naše mužstvo mužů hrající KP1 přivítalo soupeře z krajského města Pardubic. Pardubice jsou v současné době na prvním místě tabulky, takže bych se tento souboj nebál přirovnat jako souboj David proti Goliášovi, jelikož naše mužstvo se nyní nachází na posledním místě tabulky. Navíc se nyní potýkáme s menší krizí, jelikož nám chybí naše smečařské síly. Ráno máme sraz na devátou hodinu na místní základní škole Feleberova. V šatně někteří marně pátrají po ztraceném včerejšku, mezitím co ostatní již natahují sako. Po té přijíždí borci z Pardubic, kteří svoji výškou připomínají shora uvedeného Goliáše. Rozcvičíme se, jdeme na sako a pak už jen zkouška podání. Pozdravíme soupeře a tréňa si bere slovo.  Rozkaz zněl jasně:"Chlapci, nemáme co ztratit, tak je pojďme porazit!"

Do zápasu vstupujeme sebevědomě, avšak po pár balónech bylo jasné, že ne každý rozkaz se dá splnit. Tým Pardubic nás drtí tvrdým podáním, přesnými údery a kompaktním blokem. První set prohráváme a na počítadle je na naší straně 12 bodů. Druhý set je jako přes kopírák a na počítadle je nyní o dva body více. Třetí set promícháme sestavou, avšak v koncovce děláme chyby a tento set prohráváme 22:25. Podáme si ruce a domluvíme si 15 minut pauzu mezi zápasy.

TJ Svitavy A- Sokol Pardubice I - 0:3 (-12,-14,-22)

Po pauze nastupujeme do zápasu s dvěma nahrávači na hřišti. Nebojte se, nevrátili jsme se do dětských let, kdy nám nahrávali dva nahrávači. Nahrává Luky, Nikolas zastoupil chybějící smečaře a šel si také bouchnout do balónu. Borci z Pardubic nastoupili do zápasu v sestavě jako v prvním utkání. Změna na jejich straně byla pouze za základní čarou, kdy do nás většinou podávali tvrdým skákaným servisem.  Naši přihrávající hráči si s tímto servisem ale dokážou poradit a druhý zápas je pro diváky více koukatelný jak první zápas. Na stavu to ovšem nic nemění a my druhý zápas prohráváme 0:3.

TJ Svitavy A- Sokol Pardubice I - 0:3 (-19,-18-16)

Příští týden náš tým vyráží do nedalekého Lanškrouna, který se v současné době usadil na třetím místě v tabulce.