KP1 ženy: Další 4 body do tabulky.

V neděli 14. 11. jsme se vydaly vstříc svému dalšímu zápasu, tentokrát do Lanškrouna a v jiné sestavě, než jak jsme zvyklé hrát, jelikož covid a celodenní cestování do školy si člověk nevybere. Na pomoc nám tedy vyrazily posily z A týmu – Majda Vostřelová, Šárka Šimková a Eliška Žáková, kterým ještě jednou děkujeme.

Po rozcvičce, která byla potřeba opravdu v tempu, jelikož byla v hale hrozná zima, jsme nastoupily k prvnímu zápasu – Majda na náhře, Kika na účku, Pája s Luckou na smeči, Šárka se Zdenčou na bloku a Fíla na liberu. Hned zkraje začal zápas dost opatrně. Volejbal to byl takový nijaký, jelikož ani jedna strana nepředváděla dynamickou hru. I zvukové projevy na hřišti byly dost nevýrazné (což tak pokračovalo po celý den, ale zpět ke hře). Celkově byl první set velmi vyrovnaný až do samotného konce, kde se nám povedlo o pár bodů odskočit a získat cenné vedení 1:0. Do druhého setu jsme vstoupily ve stejné sestavě, avšak Lanškroun se rozhodl trochu přitvrdit, my zaskočeny tím, že ten zápas nebude zas až tak jednoduchý, jsme přestaly hrát a soupeř si vypracoval krásný náskok. Přistoupily jsme tedy k prostřídání a místo Kiky šla na palubovku Eliška. Tohle se ukázalo jako správný krok a Eliška měla na otočení stavu velký podíl. Podařilo se nám nejen stáhnout poměrně velký náskok soupeře (tuším 7 bodů), ale ještě se dostat do vedení a celý set vyhrát. Do třetího setu pokračovala stejná sestava a po vytvoření náskoku dotáhla celý zápas do vítězného konce. 3x hurá, vítězství 3:0 je na světě!

TJ Svitavy x VK Lanškroun 3:0 (21,21,15)

Po obžerství v podobě vynikajících povidlových koláčků od Filipky jsme se vrhly na druhý zápas. Na smeč šla tentokrát Kika s Luckou a na účko Toša, jinak sestava zůstala beze změny. Stejně jako ranní zápas i tento byl dost unavený a mlčenlivý. Soupeř taky udělal menší změny v sestavě a hned od začátku se do toho pořádně opřel. Nás to opět trochu zaskočilo a vzpamatovaly jsme se příliš pozdě, takže přišla ztráta prvního setu dnešního dne. Do druhého setu jsme tedy udělaly změnu a na účko šla Eliška. Změna na soupeře zafungovala, takže během několika málo minut je srovnáno na 1:1. Ve třetím setu opět pokračovalo vše podle plánu, v koncovce bylo sice pár infarktových stavů, ale naštěstí se nám podařilo nepolevit a jdeme do vedení 2:1. Do čtvrtého setu jsme opět provedly nějaké ty změny s cílem dotáhnout zápas do vítězného konce. V tomhle setu jsme si však vybraly asi tu největší krizi celého dne, odešel příjem, nešel útok….a helemese máme tu tiebreak. Ten jsme moc dobře nezačaly, soupeř si hned na začátku vypracoval drobný náskok, který se nám nepodařilo prolomit, prohráváme 11:15 a z tohoto zápasu si tak odnášíme jen bod.

TJ Svitavy x VK Lanškroun 2:3 (-21,15,20,-22,-11)

Herně bych ráda pochválila všechny hráčky, odvedly si svoje, některé i něco navíc. Týmovým výkonem z toho máme krásné 4 body do tabulky. Co je ovšem potřeba změnit je atmosféra na hřišti, je potřeba aby podporovaly a fandily všechny hráčky, protože v tiché a mrtvé atmosféře se prostě hraje špatně a soupeř z toho těží. Věřím, že jsme se z toho všechny poučily a budeme vám to moci ukázat v našem příštím zápase.

Další zápas odehrajeme na domácí půdě proti Litomyšli. A sice v sobotu 20. 11. v tělocvičně OA Svitavy od 10:00! Tak nás přijďte podpořit, uděláte nám radost. Těšíme se na vás.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Lucka Dědková, Zdenča Kladivová, Pája Nováková, Toša Meluzínová, Fíla Štulpová, Šárka Šimková, Majda Vostřelová a Eliška Žáková.

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/4329', '', '172.20.0.29', 0, 'glnci9jmq055utdrut95i28paj1p0m0r', 0, 1713267612) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174