KP1 ženy: Výhoda domácí půdy bohužel body nepřinesla.

V sobotu 20. 11. jsme nastoupily k našemu prvnímu domácímu zápasu této sezóny a vlastně vůbec po dlouhé době jsme měly tu možnost se předvést na domácí půdě. Bohužel to nedopadlo úplně podle našich představ.

Do prvního zápasu naskočila Klárka na náhře, Kika na účku, Lucka s Pájou na smeči, Zdenča se Zuzkou na bloku a Fíla na liberu. Hned ze začátku setu jsme se dostaly do vedení, náskok jsme navyšovaly a navyšovaly a i přes dramatickou koncovku, kdy se soupeř vzpamatoval, jsme zvládly zvítězit a dostat se do vedení 1:0. Do druhého setu jsme pokračovaly beze změny, soupeř však ukázal, že nám nic zadarmo nedá. I přes veškerou snahu se nám povedlo v koncovce nadělat pár chyb a soupeři se tak povedlo stav srovnat na 1:1. Ve třetím setu přišla menší útočící krize, kdy sice příjem byl, ale odešel útok, vše se hrálo buď mimo hřiště, nebo přímo do postavení. A tím se, jak všichni víme, získat body nedají. Zkusily jsme i prostřídat, do hry se dostala Maki i Eliška. Ale ke zvratu ve vývoji setu to nedospělo. Soupeř tedy navýšil své vedení na 2:1. Odhodlané dostat zápas do tiebreaku a urvat tak nějaké body jsme nastoupily do čtvrtého setu. Ten se začal vyvíjet velmi slibně. Avšak i soupeř si začal pomáhat střídáním, na které my jsme bohužel nebyly schopné najít odpověď. První zápas tak končíme prohrou.

TJ Svitavy x VK Litomyšl 1:3 (25,-22,-17,-21)

Po pauze, která byla vyplněna vyprazdňováním plechu s výbornou buchtou od Zdenči, jsme naskočily do druhého zápasu. S jednou výjimkou a sice, místo Kiky začala na účku Eliška. Začátek setu byl dost opatrný, ale i tak jsme se soupeřem držely krok až do koncovky, zde trochu chybělo štěstí, ostatně jako v celém tomhle zápase, protože byl vyrovnaný od začátku až do konce. Soupeři se povedlo o pár bodů uskočit a dostává se tak do vedení 1:0. Druhý set byl stejně vyrovnaný jako ten první, avšak zde byla koncovka podstatně dramatičtější, protože se bojovalo až do stavu 29:27. Těch 29 bodů patří nám a tak srovnáváme na 1:1. Třetí set, opět vyrovnaný a opět pár chyb v koncovce způsobilo to, že nejtěsnějším možným rozdílem vítězí soupeř. I ve čtvrtém setu jsme se pokoušely zvrátit zápas v náš prospěch a vynutit si zkrácený set. Bohužel ani tady se nepovedlo, naše vlastní chyby nás opět srazily dolů a soupeř tak dotáhl do vítězného konce i druhý zápas.

TJ Svitavy x VK Litomyšl 1:3 (-21,29,-23,-24)

Zápasy to nebyly špatné, byly velmi vyrovnané a škoda toho množství vlastních chyb, mohlo to dopadnout třeba úplně jinak. Ale chybami se člověk učí a každý den není posvícení. Je třeba se z těch chyb poučit a bojovat v dalších zápasech, sezona je přeci jen pořád na začátku a ve hře je ještě spousta bodů. Získat další z nich budeme mít šanci za týden v Dolním Újezdě.

Za Svitavy hrály: Klárka Dvořáková, Kika Kopečná, Zdenča Kladivová, Zuzka Mizerová, Pája Nováková, Lucka Dědková, Eliška Žáková, Maki Šauerová a Fíla Štulpová.