KP2: Start do sezóny za 6 bodů

Nejen začátek podzimu, ale i začátek sezony pro B tým mužské složky. Svitavští poctili svoji návštěvou Sokol Česká Třebová v sobotu 21. září 2019. Za krásného slunného počasí jsme v areálu Na Skále rozehráli po roční odmlce další ročník KP druhé třídy.

Start do utkání byl poměrně rozpačitý. Příjem nebyl nejpřesnější, nahrávka občas uletěla a skládalo se minimum míčů. Ostatně takový standardní začátek, tudíž z toho nikdo z nás kromě realizačního týmu, jehož počet se téměř rovnal počtu hráčů na sobotní soupisce, nebyl zase tak vyjeven, aby nás to sundalo k zemi. Nicméně čtyřbodový deficit se s námi táhl po celý první set, dokud nedošlo ke skóre 15:19. V tu chvíli totiž přichází na servis Adam Tomášek, nasazuje svůj Hadrava skin a končí na podání až za stavu 24:19 pro nás. Po pár výměnách pak úspěšně získáváme první set za stavu 25:21. Druhý set jsme si šli pinknout se sluncem v zádech a nevýhoda byla tedy na straně soupeře. Škoda jen, že se moc neprojevila. Opět od úvodu setu několikabodová ztráta a Číža už musí sáhnout ke změně hráčů v hřišti. Vytasení žolíků se nakonec vydařilo, soupeřův kvalitní skákaný servis eliminován a my vítězíme s šestnáctkou na soupeřově kontě. Mimochodem znáte ten vtip? Přijde kůň do banky a povídá: „Dobrej, rád bych si u vás založil koňto “ Zpět do třetího setu, byť zde není moc o čem psát. Adam svým výkonem na uchu dotáhl Svitavy k první výhře s přehledem. Snad 8 úspěšných složených míčů za poslední set, to vše podpořené kvalitním příjmem i prací v poli a s pouhými patnácti prohranými body končíme poslední sadu tohoto zápasu.

Sokol Česká Třebová – TJ Svitavy B 0:3 (-21, -16, -15)

Pauzička na jedno čepované (samozřejmě malé!), svačinka z domácí výroby, kdo nestihl, mohl si nabídnout páreček v rohlíčku nebo klobásku a zpět na plac.

Do druhého zápasu jsme již přistoupili s větším respektem a opatrností, ovšem na silách jsme neubírali. To spíš soupeř trochu zvolnil a dal nám dostatek prostoru. My se poučili především z prvního setu minulého zápasu a dělali minimum chyb. Stále to sice nebylo úplně precizní, ale domácím jsme povolili jen 17 bodů. Ve druhém dějství už to začalo být zajímavější. Dlouho jsme se tahali o každý bod jako bronzoví svalovci na Copacabaně o lano s býkem. Mírné nervy zažívala fanouškovská základna na lavičce v momentě, kdy soupeř přitvrdil skákaným servisem a odskákal s ním až na rozdíl 3 bodů. Opět menší rošáda v sestavě, odbráněné podání a poté už jen krasojízda v závěru setu podpořená častými chybami soupeře. 25:19 a stále bez ztráty kytičky. K té se však schylovalo v posledním setu. Scénář již standardní bych řekl. Ani jeden z obou aktérů si není schopen vypracovat větší náskok, do koncovky jdeme s rozdílem jednoho bodu. Několik nepřesností na síti nás poté stojí cenné body a soupeř má najednou k dispozici hned 2 setboly za stavu 22:24 z našeho pohledu. Asistent trenéra si mohl nervama nehty ukousat a málem se ani nezvládl na koncovku dívat. Mohl však být klidný, Štěpán Hlaváček podržel esíčkem a zajištěným servisem a my po kvalitní obraně v poli našeho libera a paradoxně nejvyššího hráče v týmu Filipa Siekiery otáčíme závěr setu, držíme neporazitelnost a bereme opět plný počet bodů.

Sokol Česká Třebová – TJ Svitavy B 0:3 (-17, -19, -25)

TJ Svitavy B v České Třebové reprezentovali: Michalis Zoikas, Adam Tomášek, Miroslav Odvárka, Štěpán Hlaváček, Alexander Konečný, Šimon Švihel, Jan Kladivo, Filip Siekiera, Lukáš Siekiera, Jiří Johanides a také realizační tým Adam Čížek, Nikolas Zoikas a Marek Huschka se svými chotěmi. Děkujeme za skvělou podporu! Nenechme se mást, soupeř byl v tento den méně zkušený a dělal spoustu chyb. Naštěstí jsme je dokázali vždy zavčasu potrestat. Tento dvojzápas ovládl především Adam Tomášek kvalitním útokem, úspěšnou premiéru v chlapském družstvu odpracoval Jan Kladivo. Největším kladivem však byla vražda od nejzkušenějšího borce na hřišti, když Michalis Zoikas v lajně málem odstřelil soupeřícího hráče. Takovou bombu neuvidíte ani v UFC od Karla Vémoly. Start za 6 bodů nám jistě pomohl, dodal trochu klidu na prsty a dobře nás rozpumpoval na další víkend. Ten by si nikdo z fanoušků volejbalu ve Svitavách neměl nechat ujít, neboť v sobotu 28. září od 10.00 změříme na Hřišti za Národním domem síly se Spartak Polička a hned další den přijedou na návštěvu hráči reprezentující Orel Letohrad. Volejbalový víkend je doprovázen občerstvením, krásnými muži, přijemným prostředím a úžasným sportem. Nenechte si tuto událost ujít – pro rychlejší a přesnější informace se přidejte na naši Facebook událost https://www.facebook.com/events/433494037513419/.

Autor Jiří Johanides

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll