Kvalifikace do Českého poháru kadetek/juniorek

O víkendu proběhla v Hradci Králové kvalifikace do ČP kadetek a juniorek. Soutěž je pro obě věkové kategorie sloučená a potkávají se v ní týmy všech úrovní mistrovských soutěží - od krajských až po extraligové.

Dle původních propozic řídícího ČP pro danou věkovou kategorii bylo zřejmé, že se kvalifikace zúčastní přesně 24 týmů, které se tak všechny kvalifikují a které budou "pouze" bojovat o nasazení do výkonnostních osmičlenných skupin. Týden před vstupním turnajem však byla situace pozměněna dodatečným zařazením dalších dvou družstev, následně se ale odhlásil tým Prostějova, takže pouze jeden tým měl zůstat v pozici náhradníka.

Naše sestava pro ČP bude oproti ligové soutěži omlazována. Vzhledem k losu turnaje jsme v Hradci nenocovali a mohli tak nasadit hráčky zvlášť na sobotu a zvlášť na neděli. Výrazně mladý tým (4 kadetky a 4 žákyně) jel kvalifikaci v sobotu rozjet a měl za úkol vybudovat pozici tím, že něco uhraje, aby nebyl poslední v základní skupině, která se dohrávala druhý den. Nedělní nominace již byla volena s ohledem na nutnost soutěž uhrát v případě nepříznivého výsledku v sobotu. Obavy však byly zbytečné!!!

Sobotní sestava: Anička Fiedlerová (B), Anička Loukotová (N,U,S), Kiki Kratochvílová (S), Míša Bolcárová (S), Eliška Žáková (U,S), Zdenča Kladivová (N), Filča Štulpová (L), Klárka Melicherová (B).

SY - TJ Sokol Mnichovo Hradiště 0:2 - vyrovnané utkání s nejslabším týmem naší základní skupiny, bohužel však vlivem nesehranosti a rozkoukávání všech zúčastněných bez zisku bodů do tabulky.

SY - VK Valašské Meziříčí 1:2 - vyšší a zkušenější soupeřky náš mladý tým výrazně podcenily a do zápasu se hlavou vracely jen těžce. První set v naší režii, ve druhém prohráváme, ale výborná stíhací jízda končí na stavu 23:23, set ztrácíme 23:25, v tiebreaku pak se smůlou 13:15.

SY - SK Španielka Řepy 0:2 - s extraligovým oddílem prohráváme se ctí, zkoušíme obměněnou sestavu, zvláště bez zkušenějších smečařek, které šetříme na klíčový zápas dne. Všechna čtyři utkání jsme měli odehrát bez pauzy, naštěstí byli organizátoři rozumní a pauzu 3/4 hodiny na krátký odpočinek a doplnění živin hráček povolili.

SY - VKM REMA Rychnov nad Kněžnou 2:0 - důležité tři body jsou doma!!! Utkání vůbec neprobíhalo hladce. Soupeř výborně útočil středem a bylo těžké tento útok bránit po celé utkání, ačkoliv se nejednalo o rychlou nahrávku. Nedokázali jsme zužitkovat skutečnost, že soupeřky blokovaly spíše jednoblokem, v zóně dvě se útok na odkrytou bránu nezdařil ani jednou! Ale vyhrálo se (překvapivě) díky větším zkušenostem našich starších hráček.

Doma jsme byli už v pět hodin. Noční časový posun všem prospěl, nebýt jedné narozeninové oslavy, byly by naše holky všechny do růžova :-)

Nedělní sestava: Míša Bolcárová (S), Eliška Žáková (U), Zdenča Kladivová (N), Filča Štulpová (L), Sára Benková (B), Verča Kovářová (B), Eva Šimková (S), Markét Šrůtková (N,U).

SY - VSK Spartak Děčín 0:2 Utkání mělo dle rozpisu začínat v 10, trenérka soupeřek však chtěla začátek urychlit, pro Děčín to byl poslední zápas kvalifikace, protože vítězové základní skupiny si zajistili účast v nejlepší osmičce. Děčín porazil Španielku i ostatní s bodovým odstupem. Nám se podařilo hrát vyrovnaně první set, kdy jsme si soupeřky nechaly uspat a následně začaly úřadovat na servise i v útoku, ale v koncovce byly úspěšnější hráčky Děčína. Druhý set byl z naší strany špatný na přihrávce, úkolem tak pak bylo získat co nejlepší bodové skóre pro možnost rozhodování v konečné tabulce ZS na poměr míčů.

A taky, že to na poměr míčů bylo. A nádherný výsledek - pro náš mladý tým 4. místo a závěrečné semifinále (rozstřel) o 2. osmičku, na které čekáme přes dvě hodiny. Soupeřkami nám byla děvčata z Dansportu Praha.

Toto utkání výborně začínáme, vedeme o pět bodů a všem se nám vkrádá do hlavy myšlenka, že to půjde samo. Soupeřky naší nepozornosti a nedůslednosti využijí a pozvolnými kroky dovedou set do vítězného konce, když mu za stavu 23:23 situaci chybou na servise výrazně zjednoduššíme! Ve druhém setu se opět začínáme soustředit na základní herní činnosti, upracovaný volejbal se chvilkami mění na volejbalovou parádu. Vítězíme 25:16. Do tiebreaku vstupujeme vlastními chybami, soupeř točí a zvyšuje až na vedení 10:6. Tiebreak vyhráváme po úžasné týmové práci postavené na servisu našeho "libera", které si po více než roce střihlo smečařský post, Míši Bolcárové, chytrého útoku Evy Šimkové, výborné obranné činnosti Sáry Benkové a s rozvahou nahrávajícího Šrůtečka 15:10!!!

V dané situaci je postup do druhé osmičky výborný výsledek, který položil sobotní výkon omlazené mašiny, která se sice pomalu rozjížděla, ale včas dokázala jet na plný plyn! Pro žákyně musel být turnaj velmi přínosný, věřím, že získané zkušenosti přetaví do hry již tento víkend v Krajském přeboru. Oba dny tým příkladně bojoval, pojďme vydržet i do zbytku sezóny uchovat tento duch.

Díky Davidovi za celovíkendovku, Melicherům za rychlou výpomoc v sestavě a všem fanouškům, kteří nám drželi pěsti na místě (Vendy a Barča), nebo na dálku!!!

Pavlína

PS: Další kolo ČP máme ve Svitavách: hala Na Střelnici v termínu 19. - 20. listopadu.

Výsledné rozřazení týmů - zajímavostí je, že z naší základní skupiny postoupila mezi nejlepší celky hned tři družstva, což je maximální počet vzhledem k systému turnaje. Vítězové skupin měly postup jasný, druzí se pak utkali se třetími napříč skupinami o zbývající čtyři volná místa. Týmy z naší skupiny svá utkání vyhrály. Čtvrtí a pátí již bojovali pouze o druhou osmu.

1. osmička:

1. TJ Sokol Geodézie Česká Třebová
2. VSK Spartak Děčín
3. TJ Kralupy
4. TJ Tatran Střešovice
5. VK Valašské Meziříčí
6. SK Španielka Řepy
7. KCTM Volejbal Vysočina
8. TJ Junior Brno

2. osmička:

1. TJ Sokol Bedřichov
2. SK Hlincovka
3. VK Benešovská 1. volejbalová
4. TJ Slavia Hradec Králové
5. SK Volejbal Klatovy
6. TJ Svitavy
7. TJ Orion Praha
8. VO TJ Lanškroun

3. osmička:

1. TJ Sokol Mnichovo Hradiště
2. SK Dansport Praha
3. VK Karlovy Vary
4. VK Litomyšl
5. TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště
6. VK Karviná
7. TJ Sokol Jehnice
8. VKM REMA Rychnov nad Kněžnou
Náhradník: 1. TJ Slovan Moravská Třebová

Fotky z neděle, autorem je Barča Šimková

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll