Letohradské zklamání

Ve druhé poloviny ledna jsme poctili návštěvou dosavadní poslední tým tabulky KP I. třídy mužů, Orel Letohrad. Už od začátku bylo něco „ve vzduchu“, nikdo z nás však nečekal, že prosluněná sobota a zprvu krásná skončí fiaskem. Vše ale popořadě.

V dosti omezené sestavě a bez hlavního coache jsme tedy vyrazili do bitvy. Začátek jako z hororu – takový náš standard. Necháváme soupeře utéct na rozdíl sedmi bodů a první set také se stejným rozdílem končí ve prospěch domácích. Následuje asi nejhorší set celé sezony. Tragické výkony na útoku a nepřesnosti na síti jsou podpořeny dost možná rozhodujícím momentem, kdy si Nikoušek šikovně poláme kotník o Špajdovu nohu při dopadu. Pro něj minimálně tento den končí (přeji brzké uzdravení do tohoto týdne!). Možná i tato skutečnost ovlivňuje morálku týmu, která byla již tak na bodu mrazu. S třináctkou ztrácíme i druhý set a začíná nám docházet, že toto nejspíš nebude náš den. Mírné zlepšení přichází velice pozdě, stejně soupeř získává i třetí sadu s náskokem devíti bodů. Zklamání, nic víc, nic míň.

Orel Letohrad – TJ Svitavy 3:0 (18, 13, 16)

Přemýšleli jsme, jak zapracovat na sestavě, co změnit. Dobrali jsme se ale k tomu, že nemáme jak. I přes fakt, že nás jelo dost hrajících hráčů, jsme zkrátka neměli náhradníka na pozici smečaře. Kluci prostě neměli den a neskládalo se tolik, kolik by se skládat mělo. A tak i ve druhém zápase pokračovala mizérie na útoku z hlavního kůlu, kvalitní hra středem situaci nezachránila. Držíme si drobný náskok a ztrácíme jej v koncovce. To by nás už snad ani nepřekvapilo, kdybychom totéž nezopakovali i ve druhém dějství. Třetí sada – poslední šance na zisk bodů. Tentokrát to jsme my, kdo celou dobu ztrácí, ale v závěru se jako tonoucí chytáme stébla. Za stavu 23:23 jsme snad i věřili, že bychom to ještě mohli zvládnout. Marně. 24:26 je konečný stav posledního setu a my odjíždíme bez bodu, bez jednoho hráče a absolutně bez chuti cokoliv dělat po zbytek dne. Možná, že nám někdo chyběl a chybět nemusel, ale to ať si každý přebere sám v hlavě, co je pro něj důležité.

Orel Letohrad – TJ Svitavy 3:0 (20, 19, 24)

Svitavy v Letohradu reprezentovali: Nikolas Zoikas, Jiří Johanides, Pavel Simon, Miroslav Odvárka, Lukáš Abrahám, Michal Palla, Alexander Konečný, Jan Špaček, David Pišín a dvojice trenérů pánové Michalis Zoikas a Marek Huschka (děkujeme za záskok).

Na závěr si jen dovolím pozvat na další domácí řežbu. Budeme hostit Hradec Králové dne 27. ledna od 10.00 v hale Na Střelnici, tak přijďte zafandit, neboť máme co napravovat!

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll