Lídr nad naše síly

V sobotu jsme se vydali na další kolo nadstavby do Frýdku Místku. Vzhledem k nemocem a jiným okolnostem to chvilku vypadalo, že pojedeme v šesti, nakonec se však holky "zvetily" a osm hráček bylo připraveno urvat něco na palubovce soupeře, který v dosavadním průběhu soutěže neztratil ani bod.

TJ Sokol Frýdek Místek - TJ Svitavy 3:1 (15,-23,15,16), 3:1 (12,-19,16,18)

Hrály: Fiedlerová Anička, Hendrichová Verča, Kociánová Kačka, Kovářová Verča, Loukotová Anička, Motálková Terka, Šrůtková Markét, Vondrová Verča.

Základní sestava s Markét na náhře, Kačkou na účku, Verči na smeči, Fiedlo a Verča Kovy na bloku, Terka na liberu. V začátku prvního setu došlo vlivem servisu domácí hráčky k rychlému vystřízlivění, kdy jsme nebyly vůbec schopné zpracovat první míč. Soupeřky rychle odskočily a celý set průběžně připisovaly i další přímé body ze servisu. Hra byla zakřiknutá, k útoku jsme se dostávaly jen sporadicky. Tak takto by to nešlo. Rázná změna v podobě obou nahrávaček na hřišti (Markét na účku) s cílem oživit herní projev družstva a dále přesun Kačky na smeč nesly ovoce, hra se vyrovnala. V napínavé koncovce nám svými chybami pomohly soupeřky. Ve třetím setu opět přibrždění, kromě stále výborného servisu domácích nás trápí i vlastní chyby (hlavně na servise), hodně bodů nám udělá i  šikovná nahrávačka z Frýdku, která si nad sítí dělá co chce, ať ji brání, kdo ji brání. Ve čtvrtém setu opět úprava sestavy, vrací se Verča Vondrová, sedět jde Verča Kovářová, ale útlum je zpátky a prostě se nedaří.

Do druhého utkání opět změna. Nahrávat jde zpátky Markét, Loukič si to zkusí na účku, na smeči Kačka s Verčou Vondrovou na středu Fiedlo s Hendri. Na hřišti je úplně jiná atmosféra, přitlačíme servisem, Anička na účku je v útoku 100%, máme ze hry navrch. Jenomže přichází moment, kdy jde právě Anička podávat, ale bohužel na hřišti nikdo takový vůbec nemá být. Paní trenérka napsala špatné číslo na lísteček (ze kterého si před zahájením utkání pan rozhodčí postavení překontroloval...proč se to teda dělá???) a tím pádem přicházíme o všechny získané body. Holky to berou s humorem, já bych se nejradši propadla... set dohráváme v dobré náladě, ve které pokračujeme i v dalším setu. Ten získáváme poměrně hladce.

Třetí set ale nezačneme nejlépe, soupeřky jsou na koni a my opět uvadáme. Stále se nám nedaří chytit smečařku č. 8 blokem ani v poli. Pan rozhodčí je přísný, ve druhém utkání odpískal poměrně velký počet nečistých úderů na obou stranách. V tělocvičně vlivem slunce začíná být vedro a nám dochází fyzička. Soupeřky zatlačíme útokem, vrací  nám míče zadarmo, ale ty nejsme schopné zužitkovat (již od přihrávky chybně dotaženo). Absence pravidelného tréninkového rytmu se prostě projevit musí. Čtvrtý set se snažíme, ale domácí hráčky jsou prostě lepší a hlavně, stále hrají podle svého.

Oba zápasy byly pěkné, soupeři jsme "ukradli" dva sety, na víc bohužel i vlivem chyby v postavení, nebylo.

 

Aktuální tabulka s předehrávkou dvojutkání Zlín - Jehnice:

1   Frýdek-Místek 12 12 0 0 0   36:4 36
2   Junior Brno 12 8 2 0 2   32:17 28
3   Zlín 14 7 0 1 6   26:24 22
4   Svitavy 12 4 1 2 5   24:25 16
5   Opava 12 1 1 2 8   14:33 7
6   Jehnice 14 1 1 0 12   10:39 5

 

V sobotu hrajeme doma proti sousedovi v tabulce. Přijďte nás podpořit v boji o 3. místo!

Začínáme v 11 hodin poté, co ukončí svůj zápas prvoligoví junioři.

Pavlína

 

 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll