Lídr tabulky ze Svitav bez bodu aneb osmý vítězný tie-break

K dalšímu dvoj-utkání jsme nastoupili tentokrát v domácím prostředí v regionálním derby s Poličkou, v jejímž dresu nyní hrají 4 borci, kteří v minulosti  reprezentovali naše město v krajském přeboru I. třídy. Z výše uvedeného je jasné, že se jednalo o velmi prestižní záležitost. V našem týmu došlo k jedné zásadní změně, kdy na libero naskočil Bury (Máza na srazu repre).

Do zápasu jsme vstoupili lépe a brzy vedli 1:0 na sety. Ve druhém se karta obrátila a soupeř vedl již o 8 bodů. Přestal se nám dařit především útok ze zóny IV po rychlé nahrávce. Bojovali jsme ale dál a dokázali přiblížit ve skóre na rozdíl jednoho bodu. Nestačilo to a hned v následující sadě jsme smolně ztratili koncovku i třetího setu, ve kterém jsme neproměnili 2 setboly. Čtvrtý set se konečně povedl. Průběžně se zlepšovala obrana, lépe a lépe šéfovaná Burym. Stabilizovali jsme i přihrávku, kde exceloval Pipin. Velmi dobrá střídání měl Macík, který pomohl v těžkých chvílích. Do posledního setu jsme šli s psychickou výhodou a osmý vyhraný tie-break byl opět na světě po 1 hodině a 45 minutách.

Druhé utkání bylo zahájeno až po 60 minutách. My pokračovali ve zlepšujícím se výkonu. Začaly fungovat rychlé nahrávky do kůlů. Nesmím zapomenout na blok, kterým jsme za oba zápasy získali snad 20 bodů. Statistikám vévodil suverénně Zdenál. Polička nás trápila prakticky pouze hrou středem. Na její straně přibývalo množství nevynucených chyb. Všechny sety byly celou dobu pod naší kontrolou a my za hodinu zvítězili hladce 3:0.

Svitavy – Polička 3:2 (19, -23, -25, 20, 9), 3:0 (19, 16, 21)

Obě utkání řídila Lída Haraštová. Poděkování Jirkovi Švihelovi za fotky z utkání.