Lídra tabulky jsme potrápily, na výhru to však nestačilo.

V sobotu 16.11. jsme v posledním domácím zápase tohoto kalendářního roku vyzvaly na souboj ženy z Moravské Třebové, které aktuálně vedou tabulku naší soutěže. Volejbal to byl pěkný, bohužel však bereme pouze jeden jediný bod.

Do prvního zápasu nastoupila Anička na náhře, Kika na účku, Fiedler se Zdenčou na bloku a Káťa s Luckou na smeči. První set byl velmi vyrovnaný, bod po bodu jsme se sunuly do koncovky, kde nás však trošku opustil elán a nakupily jsme pár chyb, a tak se soupeř ujal vedení 1:0. Ve druhém setu jsme pokračovaly ve stejné sestavě, akorát se prohodila Kika s Káťou. Bohužel nám však opět odešel příjem, i když jsme zkusily vystřídat (místo Káti šla na účko Renča), tak jsme vývoj setu nijak nezvrátily. Soupeř se tedy dostal do vedení 2:0. Ve třetím setu jsme rovněž zamíchaly sestavou. Kika šla zpátky na účko, na blok šla Evka se Zdenčou a na druhou smeč Fiedler. Světe div se, tahle změna zafungovala, po boji v koncovce, protože jsme opět ztratily vybojovaný náskok, naštěstí vítězíme a snižujeme na 1:2. Do čtvrtého setu jsme ponechaly tuto sestavu a snažily se zabojovat o tiebreak. Bohužel se nám opět povedlo vytvořit pár chyb na příjmu, které už jsme nedokázaly smazat, a tak si soupeř dokráčel pro vítězství 3:1. Navíc se nám při posledním balonu zranila Anička, odnesl to malíček pravé ruky. Ale doufáme, že bude na příští víkend ready.

TJ Svitavy : Slovan Moravská Třebová 1:3

Ve druhém zápasu nás zbylo jen 6. Aničku jsme nechaly odpočívat a druhá Anička nás musela opustit, z důvodu rodinné oslavy. Moc kombinovat v sestavě jsme tedy nemohly, proto šla na náhru Renča, na účko Káťa, na blok Zdenča s Evkou a na smeč Kika s Luckou. V prvním setu všechno fungovalo tak, jak mělo. A to znamenalo jediné, naše vedení 1:0. Druhý a třetí set byl ve znamení špatného příjmu nebo neschopnosti složit balon. A celkově byla taková dost mrtvá nálada na hřišti. Ve čtvrtém setu to ze začátku vypadalo dost podobně. Ale od stavu 7:12 se to celé otočilo. Vrátila se na hřiště bojovnost a nám se podařilo vybojovat vítězství ve čtvrtém setu a s ním i tiebreak. Ten začal vyrovnaně, bohužel druhá polovina tiebreaku byla zcela v režii Moravské Třebové a tak po pětisetové bitvě končíme poraženy a z tohoto souboje si odnášíme alespoň ten bod.

TJ Svitavy : Slovan Moravská Třebová 2:3

A co říct závěrem. Zatím se v té první polovině sezóny celkem trápíme. Ale pevně věřím, že v té druhé polovině se to zlomí a začneme sbírat po více než jednom bodu. Ten potenciál tam totiž je. Byť nám tento víkend opět zlobil příjem, tak jinak to byl volejbal slušný a prý se na to koukat dalo. Tak aspoň, že tak. Fanouškům moc děkujeme za podporu a doufáme, že nás budete chodit podporovat i v tom dalším roce. Hned prvním zápasem totiž začínáme doma, a to s týmem Sokol Pardubice, který vyzveme v sobotu 11.1. 2020. Místo bude ještě upřesněno. Navíc ve stejný den je i náš volejbalový ples, proto si pohlídejte start prodeje lístků a určitě dopoledne na zápas i večer na ples dorazte! Budeme se na vás těšit!

Tento rok nás ještě čekají dva dvojzápasy, a sice 23.11. v Litomyšli a 7.12. v Moravské Třebové, kdy předehráváme zápas z února 2020. Takže pokud by měl někdo z fanoušků zájem, a chtěl si udělat výlet budeme jen rády.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Anička Loukotová, Anička Fiedlerová, Renča Odvárková, Zdenča Kladivová, Evka Šmejcová, Lucka Dědková a Káťa Tesařová.