Lukáš Siekiera

Vítejte u pokračování čtvrtečních rozhovorů. Po delší odmlce se pokusíme opět v pravidelném režimu zpovídat členy našeho oddílu. Úvodník si vzal na starostl Petr Leinweber a k rozhovoru vyzval  Lukáše Siekieru, nahrávače našeho prvoligového týmu juniorů.

Jak a kdy jsi vůbec začínal s volejbalem?

No, začínal jsem na základní škole s vybíjenou a následně jsem začal s přípravkou tady ve Svitavách u Pavlíny Švihelové a Davida Švihela.

Kam jsi se dostal od té doby?

No postupoval jsem skrze věkové kategorie dál a dál a do minulého roku jsem byl extraligový nahrávač kadetů. V současnosti nahrávám našim juniorům v první lize a zároveň si občas zahraji KPčko chlapů.

Proč Svitavy?

Tak je to nejbližší město, kde se hraje solidní volejbal a nebyl tady Vašina, takže jasná volba.

Jak se ti hraje s juniory? Máš v týmu někoho, s kým se ti nejlépe spolupracuje?

S juniory se mi hraje rozhodně nejlépe, protože spolu trénujeme už hodně dlouho a jsme skvěle sehraní. Jinak nejlépe se mi spolupracuje s Jirkou Simonem, jen vtípek...

Asi nemám oblíbence, prostě pracuji s tím, komu to zrovna nejlépe sedne.

Jaký máš názor na trenéry?

No tak zatím nemají tak velké zkušenosti, ale to tam nepiš (sorry Lukáši, já musel). Jsou dobrý, máme zajímavé tréninky, velice dobře vysvětlují věci, případně je sami ukážou.

Nějaké klady nebo zápory tréninků?

Tak do těch kladů rozhodně patří hodně hraní a celkově aktivit s míčem, které se moc neopakují. Co se záporů týče, tak se mi zdá, že děláme hodně cvičení pro začátečníky. Ono to asi má svůj důvod, ale mě, jakožto staršího hráče, to nebaví.

Tak tady s tebou trénují tři věkové skupiny, takže ten trénink prostě musí obsahovat i tato cvičení. Na druhou stranu, myslíš že to těm mladším klukům dává něco navíc, když s vámi trénují?

Jo, to určitě jo. Hodně se tady toho naučí a zkušenější hráči (například já dodává s úsměvem) je můžou „tahat“ výš.

No a teď něco k tvé osobě. Jaké máš číslo dresu a má nějaké opodstatnění?

V současnosti mám 11ku, dříve jsem chtěl 17ku, ale ta už tehdy byla zabraná. S novými dresy přišla i 17tka, ale ta byla XL a já nejsem moc velkého vzrůstu, takže mi zůstala ta jedenáctka. Navíc nahrávači mají většinou jedničku, takže já jsem takový dvojitý nahrávač.

Když už mluvíš o tom nahrávači, tak jsi na tomto postu spokojen nebo tě to táhne i na jiné pozice?

Baví mě to, ale občas se mi prostě chce bouchnout do balónu, ale tak to asi mají všichni.

Co tě nejvíc baví na náhře?

Rozhodně organizace celé hry, celého útoku a je super, když si vymyslíš útok nebo kombinaci a ta klapne. To je skvělý pocit.

Čeho bys chtěl dosáhnout ve volejbale?

(Šimon Švihel, který se motal okolo během rozhovoru: „Na vrchní poličku v obchoďáku!“)

Tak rozhodně nejvyšší příčky, což je extraliga, ale bohužel moji výškovou kategorii tam zatím moc neberou, takže tady zatím čekám v tom křesle první ligy juniorů :D.  Co je reálnější, tak to někam dotáhnout s muži, kde právě začínám.

Co nějaké jiné zájmy nebo sporty?

Tak rozhodně basketbal, bohužel na to musím být taky trochu vyšší.

Co chceš vzkázat ostatním? Ať už hráčům nebo veřejnosti?

Tak doufám, že se přijdou podívat na zápas, aby viděli že jsem fakt dobrej, jak říkám :-) Přesvědčit se, že náš tým je hodně dobrý a rozhodně potřebujeme ty fanoušky, aby nás přišli podpořit a zafandit.

 

Děkujeme za rozhovor!

 

 

a našla se i jedna zveřejnitelná historická...

 

kdo pomyslel na datum, tak fotka byla pořízena na KP přípravek dne 6.6.2010

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll