Mám velkou slabost pro volejbalistky

Jméno: Alexandr Jedlička
Družstvo: Starší žáci
Post: Blok
Ročník narození: 6. 8. 1996
Výška: 184

Jaké byly tvé volejbalové začátky (kdy, kde, trenér)? Začal jsem asi před dvěma a půl lety, z počátku jsem nevěděl, co mám od tohoto sportu očekávat, ale to se rychle změnilo. Chodil jsem na tréninky, které byly z počátku s Vencou. Ten mi ukázal hodně věcí, které používám dodnes. Ale nejvíce zkušeností mi dal určitě Máza (Petr Sezemský).

Vývoj volejbalové osobnosti vzhledem k postům (co nejoblíbenější)? Úplně na začátku jsem hrál tak vesměs všechno. Postupem času jsem se dostal na post smečaře, který mě bavil a myslel jsem si, že to tak zůstane. Ale nezůstalo. Na loňské Hošťálkové mě Melis postavil na post blokaře. Byl jsem na něj naštvaný, ale teď vím, že úplně zbytečně. Nejoblíbenější je pro mě post blokaře, na kterém jsem doposud.

Tvůj největší sportovní úspěch?

Jestli myslíte z volejbalu, tak asi výhra KP mladších žáků a 3. místo na turnaji ve Vídni. A pak asi taky to, že jsem byl vybrán do KCM Pardubického kraje.

Nejdůležitější osoba na hřišti obecně? Podle mě na hřišti není taková ta nejdůležitější osoba, ale záleží na všech hráčích. Vždyť volejbal je kolektivní sport. Ale na druhou stranu, když není nahrávač, není pořádný útok.

Sleduješ dění v oddíle? Kdo se ti v současnosti herně nejvíce líbí? V současnosti se mi asi nejvíce líbí Číža, který i přes svůj nízký věk hraje celkem dobře a myslím si, že až bude ve věku co náš Nikolas, tak budou jeho nahrávky na úrovni nějakého toho repre nahravače. J

Co bys označil za svoji největší přednost a naopak slabinu? Přednost?
To nevím. Myslím si, že toho mám ještě mnoho a mnoho před sebou a musím vypilovat k dokonalosti mnoho věcí. A slabin mám víc. Asi hlavně můj rozběh na smeč, který mi jde až na to, že na konci nedošlapávám nohu. Už od začátku mi to každý říká. Ale já si nedám říct. J Všechny chyby se snažím napravovat a neopakovat je.

Co ty a smečovaný servis? Smečovaný servis jsem začal trénovat minulou HOŠ a docela mi to šlo, ale Elvis chce, abych spíše podával ,,skákanou plachtu.“ Takže to v současnosti skoro vůbec netrénuji. Ale chci začít. J

Jaké tréninkové cvičení tě nejvíce baví a které bys nejradši úplně zrušil? Na každý trénink se vždycky těším, klidně bych jich zavedl i víc. A podle mě jsou tréninky dobré, hlavně s Melisem, s Elvisem jsou to takové oddechové. Nic bych nerušil. Ba naopak bych něco přidal.

Čeho si ceníš na svém současném trenérovi? Současně mám dva trenéry. Na Elvisovi si cením toho, že když jsme s ním, tak máme o zábavu postaráno. J A Melis, toho si cením velice. Je dobrý, že nás chce ke všemu dokopat. Má hodně zkušeností, i díky tomu, že sám volejbal hraje. Hodně mě toho dokáže naučit.

JINÉ
Oblíbená hudba? Poslouchám hlavně to, co se mi líbí a podle toho, jakou mám náladu. Hlavně pop, techno, rock a rád poslouchám různé soundtracky z filmů.

Jaký se ti líbí holky? Mám velkou slabost pro volejbalistky. Hlavně sportovní typy. J

Provozuješ i jinou sportovní činnost než volejbal (jakou)? Jasně. Hraju basket, občas tenis. Rád plavu a velice rád jezdím na in-linech.

Co by jsi vzkázal našim fanoušků?  Fanouškům hlavně to, ať sledují náš web a dění na něm. A aby chodili na naše domácí utkání, když hrajeme ve Svitavách.

 

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll