Matador v základní sestavě

Na zápasy 31. a 32. kola KPI do Pardubic jsme odjížděli ve velmi oslabené sestavě (Bureš, Pavlík - dovolená v zahraničí, Ryšánek - nemoc, Meluzín - problém se zády). K dispozici tak bylo pouze sedm hráčů. Když půl hodiny před zahájením utkání přišla zpráva, že Petr Jassa, který k zápasu cestoval individuálně vlakem z Prahy, zaspal a do haly (resp. sokolovny) se dostane až za hodinu, bylo vše jasné. Na plac do základní sestavy musel asistent trenéra Jakub Hynek.

Komentář k prvnímu utkání začnu z opačného konce - výsledkem: Pardubice - Svitavy 3:1 (27, -23, 25, 24) - všechny sety o dva body. V podstatě se mělo jednat o vyhraný zápas v náš prospěch, jelikož ve dvou koncovkách prohraných setů jsme vedli o dva body. V prvním setu 23:21 a ve čtvrtém 22:20. Zklamalo nás tak to, čemu se teď na trénincích hodně věnujeme - hře v koncovkách setů.

Druhý zápas už byl poznamenán většími výkonnostními výkyvy obou družstev a tak po jasně vyhraném setu v náš prospěch, přišel útlum, ve kterém jsme nedokázali ubránit nového diagonálního hráče na hřišti č. 5 Beneše. Zvedli jsme se až v setu čtvrtém a nakonec zcela dominovali v tiebreaku.

TJ Sokol Pardubice - TJ Svitavy 3:1 (27, -23, 25, 24), 2:3 (-19, 22, 14, -22, -6)

Sestava: Liška (N), Doležal (S1), Hynek/Jassa (B2), Ehrenberger (U), Černý (S2), Simon (B1), Ovad (L)

Teď je v soutěži dva víkendy kolem jarních prázdnin pauza, aby si rodiče mohli užít svých dětí, což se našeho mladého týmu moc netýká. Nezbývá než doufat, že za tu dobu borci volejbal nezapomenou. V posledních čtyřech kolech totiž bude stále o co hrát.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll