Městská volejbalová liga 2009 - úvodní info

14. ročník městské volejbalové ligy už klepe na dveře, takže je na čase seznámit účastníky s novinkami pro letošní rok.

K tradiční 1. a 2. městské lize letos přibude i městská liga základních škol (MVLZŠ). Podrobné informace k nové soutěži najdete zde.

Hracími dny budou pondělí (2. liga a MVLZŠ) a středa (1. liga). Rozdělení soutěží do jednotlivých hracích dnů je pouze rámcové a může být pořadateli přizpůsobeno počtu družstev a hernímu systému jednotlivých soutěží.

Zjednodušuje se přihlašovací procedura, není nutné vyplňovat přihlášku, stačí do 15. dubna zaslat mail na adresu petrs@vrg.cz. V mailu uveďte název družstva, soutěž, do které se přihlašujete, jméno vedoucího družstva a telefonický (mobil) kontakt. Seznam přihlášených družstev bude zveřejněn a průběžně aktualizován na tomto webu.

1. městská volejbalová liga je uzavřena pro deset týmů (devět loňských účastníků plus vítěz 2. MVL 2008 Antik 2). Pokud se do 15. dubna (uzávěrka přihlášek) nepřihlásí všech deset účastníků 1. MVL, bude nejvyšší soutěž doplňena jinými zájemci. Družstva, která nemají právo účasti v první lize, ale měla by zájem tuto soutěž hrát, to uvedou v přihlašovacím mailu. Při doplňování první ligy dostanou přednost ta družstva, jejichž přihláška dorazí dříve.

Druhá městská liga je otevřená, může se přihlásit jakékoli družstvo splňující podmínky účasti v této soutěži, viz níže.

Družstvo, které se umístí na desátém místě 1. MVL sestoupí pro ročník 2010 do 2. MVL, vítěz 2. MVL 2009 získá právo účasti v 1. MVL 2010.

První městskou ligu mohou hrát muži, kteří v sezóně 2008/2009 nebyli na soupisce žádného družstva oficiálních soutěží řízených ČVS (KVS). To neplatí pro chlapce ročníku 1991 a mladší (kadeti), kteří mohou hrát 1. MVL i v případě účasti v soutěžích ČVS (KVS). Ženy mohou hrát 1. MVL bez omezení.

Druhou městskou ligu mohou hrát muži a ženy, kteří v sezóně 2008/2009 nebyli na soupisce žádného družstva oficiálních soutěží řízených ČVS (KVS). To neplatí pro chlapce ročníku 1993 a mladší (žáci) a děvčata ročníku 1992 a mladší (kadetky), kteří mohou hrát 2. MVL i v případě účasti v soutěžích ČVS (KVS).

Městskou ligu základních škol mohou hrát jakékoli děti a mládež - žáci základních škol a víceletého gymnázia do úrovně deváté třídy ZŠ. Nutné je pouze navštěvovat školu, za kterou hrají. Na soupisce družstev MVLZŠ mohou být i učitelé a zaměstnanci školy, ti však musí splňovat podmínku nebýt na soupisce žádného družstva oficiálních soutěží ČVS (KVS) v sezóně 2008/2009. Účastníci MVLZŠ (žáci i učitelé/zaměstnanci školy) mohou navíc hrát v družstvech 1. nebo 2. MVL.

Startovné pro jednotlivé soutěže je 2000 Kč pro první ligu (v případě ústrojové kázně se 500 Kč vrací po skončení soutěže - platí pouze pro první ligu!), 1000 Kč ve druhé lize a 500 Kč v MVLZŠ.

Losování všech tří soutěží proběhne v sobotu 25. dubna ve sportovní hale Na Střelnici.

Finálový víkend je 20. - 21. června s možnými předehrávkami v pátek 19. června.

Foto: Semtamáci - vítězové 1. MVL 2008

Antik 2 - vítězný tým 2. MVL 2008

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll