Minipřehazovaná minivolejbalistek – tentokrát v České Třebové

V neděli 23. března 2014 se konal další turnaj v minipřehazované holčiček, samozřejmě i s účastí naších nejmladších členek. Pořadatelství se tentokrát ujal sportovní klub Geodézie Česká Třebová. Rozhodli jsme se cestovat vlakem, sraz v 7:30 hodin na vlakovém nádraží a následně odjezd v 8:00 hodin směr Česká Třebová. Počasí našemu „výletu“ vůbec nepřálo, ale i přesto jsme pěšky, bez velkých obtíží, úspěšně dorazili z vlakového nádraží na místo činu, což byla sportovní hala Na Skále.

Do turnaje přihlásila Zdenička, trenérka nejmladší členek, 4 družstva, celkem bylo na turnaji 25 družstev. Ta byla rozdělena do 5 skupin po 5 družstvech (ve skupině se hrálo systémem každý s každým). V druhé části turnaje pak bylo zase 5 skupin, první ze skupin hráli společně, stejně tak druzí, třetí, … Naše děvčátka nastoupila s velkým odhodláním vyhrát, což bylo vidět i na průběhu celého turnaje. Snažila se nekazit podání a při chytání míče vykrýt celou plochu hřiště. Bohužel ztrátě bodů se v některých zápasech zabránit nedalo, byla zde znát větší zkušenost a lepší pohyb v hřištích protihráček. Ale i tak se děvčátka nevzdávala a bojovala.  Za jejich velké snažení jim jako vždy bylo odměnou skvělé umístění v celkovém pořadí. Nemohl chybět ani diplom a sladká odměna. Všechna děvčátka se vracela domů spokojená. Od nás si zaslouží opět velikou pochvalu, neboť pro některá  byla turnajová účast premiérou. Poděkování patří také samozřejmě rodičům - bez vás bychom takové turnaje nezvládli!

Sestava našich týmů a jejich umístění v celkovém pořad. Vítězkami celého turnaje se staly naše miniberušky  - TJ Svitavy "A" - Editka Doubková a Nelinka Pavlišová - gratulujeme, hrály jste výborně!!! Celkové 7. místo obsadilo naše družstvo TJ Svitavy "B", za které hrály Kačenka Hnátová a Adélka Burešová. Lepší se turnaj od turnaje a pro soupeřky je čím dál těžší je přelstít. Hodila by se na ně přezdívka motorové myšky, protože prostě byly všude. 12. místo vybojovalo družstvo TJ Svitavy "D", které hrálo ve složení: Baruška Němcová, Natálka Makovská a Natálka Prokopová.  Ty si zaslouží ocenění za zaujetí pro hru. Myslím, že v jejich pojetí byl turnaj rozhodně důležitější a významnější než třeba olympiáda. 19. místo obsadilo družstvo TJ Svitavy "C" -  Zuzanka Švihelová, Vendulka Motálková a Klaudinka Burešová.  Pro děvčátka z mateřské školky je toto umístění velikánským úspěchem, to snad ocení všichni!             Článek - maminka Doubková, fotka - maminka Makovská