Minipřehazovaná pro mrňousky

V sobotu 2. listopadu 2013 vyrazily nejmladší členky našeho oddílu, společně s trenéry Zdeničkou Ševčíkovou a Jiříkem Kryštůfkem, na turnaj v minipřehazované, který se konal v Dolním Újezdě. Děvčátka tak dostala možnost vyzkoušet si své dovednosti získané během svých pravidelných tréninků v opravdovém turnaji.

Hrálo se podle pravidel „žlutého“ volejbalu, přehazovaná s jednou přihrávkou, družstvo bylo tvořeno 2 hráči. Vzhledem k tomu, že se turnaje zúčastnili především prvňáčci a předškoláci, byla upravena, jak velikost hřiště 4,5 x 7 m, tak i výška sítě 1,8 m.

Turnaje se zúčastnilo celkem 16 týmů, z toho 3 týmy tvořila právě naše děvčátka. Byly 2 skupiny po 8 družstev. Každé družstvo odehrálo 7 zápasů v základní skupině, poté následovaly 2 zápasy ve finálové skupině.

Editka, Nelinka a Zuzanka se tohoto turnaje zúčastnily již podruhé, pro ostatní děvčátka to byla první turnajová zkušenost, díky které zjistila, že ke hře také patří zdravení soupeře, losování, podání ruky při výhře i prohře.

Děvčátka si vedla opravdu výborně a nás všechny přesvědčila o tom, jaké jsou veliké bojovnice. Každým odehraným zápasem se zlepšovala. Bojovala o každý balón, a i když se občas nedařilo, neztrácela dobrou náladu a chuť hrát. Odměnou za jejich velkou snahu a vytrvalost se jim stalo skvělé umístění, za které nemohla chybět sladká odměna a diplom. Naše družstva se umístila v celkovém pořadí na krásném osmém, pátém a prvním místě.

Domů se děvčátka vracela s velikou radostí ze svého úspěchu, který pro ně bude určitě obrovskou motivací i v dalších turnajích.

Sestava našich týmů a jejich umístění v celkovém pořadí:

1. místo - Svitavy A: Editka Doubková, Nelinka Pavlišová, benjamínek Alička Doubková
8. místo - Svitavy B: Adélka Burešová, Kačka Hnátová
5. místo - Svitavy C: Eliška Císařová, Vendulka Motálková, Zuzanka Švihelová

Poděkování patří také rodičům za jejich obrovské povzbuzování dětí, pomoc u týmů a s dopravou.

 

Za komentář a fotky k turnaji děkujeme Petře Doubkové.

 

Svitavy A:

 

Svitavy B:

 

Svitavy C:

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll