Minipřípravka dívky: Invaze žížalek do Poličky

Po delší odmlce pokračoval v neděli 16. ledna také krajský přebor v přehazované (děvčata). Měli jsme tentokrát štěstí, protože všechna naše tři družstva (A,B,C) hrála v A skupině (výkonnostně lepší). Velký úspěch to byl zejména pro naše nejmladší "žížalky" (céčko), které si účast v A skupině vybojovaly po výborném výkonu v prosincovém turnaji. Celá kolona aut, doslova napěchovaných volejbalovými žížalkami a beruškami, tedy v neděli směřovala přes Vendolák a Květnou do Poličky. Účast 10 družstev znamenala, že Každé družstvo odehrálo 9 utkání. A to byla na nedělní dopoledne, kdy se většina jejich kamarádek jen tak povaluje a odpočívá, pořádná porce fyzické námahy. Nadšení a bojovnost naším malým začínajícím volejbalistkám rozhodně nechyběly. Urputné zápolení někdy skončilo vítězně, tedy radostně, jindy posmutněle, tedy prohrou. Zažily si i první střety s rozhodčími, kteří jim, prý nespravedlivě, pískali kroky - někdy.. I to se musí naučit. Jinak svačiny byly opět výborné a zaprášilo se po nich, pitný režim byl dodržen a cesta domů uběhla jako nic. Odpoledne už všechny mohly taky odpočívat, lelkovat, prostě dělat každá, co chtěla.

 

A nedělní výsledky? "Áčko" - Míša Bolcárová, Eva Šimková, Kristýna Kratochvílová a Gábina Raisová skončily na 4. místě a budou příště pokračovat opět v A skupině. "Béčko" - Klára Dědková, Sára Palatková, Karolína Nespěšná a Veronika Abrahámová obsadily 6. místo a taky zůstávají v A skupině. "Céčko" - naše nejmladší - Ema Palatková, Filipa Štulpová, Soňa strachotová a Šárka Šimková obsadily po statečném bojovném výkonu 9. místo, příští (únorové) kolo budou hrát ve skupině B.

Po třech kolech krajského přeboru je toto aktuální pořadí: 1. Polička A. 2. Polička B, 3. D. Újezd A, 4. TJ Svitavy A, 5. Č. Třebová A, 6. TJ Svitavy B, 7. M. Třebová, 8. TJ Svitavy C, 9. Č. Třebová B, 10. Polička C, 11. Lanškroun A, 12. D. Újezd C, 13.-15. Lanškroun B, D. Újezd B, Lanškroun D, 16.-17. Č. Třebová E, Č. Třebová C, 18.-19. Lanškroun C, Č. Třebová D, 20. Polička D

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll