...momentálně jedna z nejlepších fanynek ;)

Pochází z volejbalové rodiny. V současnosti je věrnou fanynkou svého týmu, se kterým objíždí všechna utkání. Po tvrdé přípravě a pár odehraných zápasech přišlo zranění a vystavilo stopku do konce sezóny. Snad jen té letošní...

Jméno: Jana Bláhová
Družstvo: Ženy A
Post: Smeč
Ročník narození: 1986
Výška: 172 cm

Jaké byly tvé volejbalové začátky (kdy, kde, trenér)?
Poprvé, co jsem se setkala s volejbalem, je už hodně dávno. To jsem s dnešními „Šmejdy“ (teda jen s některýma) trávila večery v tělocvičně v golfkách a sledovala dvě hodiny bedlivě volejbal. Co se týká aktivního volejbalu, tak ještě jako mrně jsem chodila k Marcelce a Simče (ale to si už fakt moc nepamatuju) no a takovým tím hlavním začátkem pro mě samozřejmě bylo trénování pod vedením Jirky Kryštůfka a Ivety Špačkové (kterým patří obrovské díky) od roku 1996.

Vývoj volejbalové osobnosti vzhledem k postům (co nejoblíbenější)?
Kromě nahrávky jsem vystřídala posty všechny. (I když co nebylo, může být ☺). Ale úplný začátek byl na smeči. Nejoblíbenější…těžko říct...každé má své pro a proti. Když mi to na nějakém postu jde, tak mě to tam i baví. Smeč je má oblíbená v tom, že když jsem naštvaná, tak si aspoň můžu bouchnout, ale hra v poli na postu libera má taky své kouzlo. Když stojím u saka, těším se do pole a naopak z pole zas na sako ☺.

Tvůj největší sportovní úspěch?
Určitě bych zmínila 1. ligu kadetek, kterou jsme měly možnost hrát 2 sezóny (jen mě teď mrzí, že jsme si toho více nevážily), potom výběr do Kafkova memoriálu no a určitě 2. liga žen.

Nejdůležitější osoba na hřišti obecně?
Nahravač, protože ten tvoří hru, ale samozřejmě je to taky hráč, který podrží ve složité situaci, dokáže si zachovat chladnou hlavu, radovat se z každého míče a i ve své „slabé chvilce“ podpoří ostatní. Ale ve své podstatě je každý hráč velmi důležitý, každý má svoji roli.

Kdo z oddílu (celého - nejen tvoje družstvo) se ti v současnosti herně nejvíce líbí?
Šmejdi, které obdivuji za vytrvalost ☺ Z žen je to jasně Renata, na kterou vždycky koukám a zkouším pochytit a odkoukat techniku ☺. Dále segruša Káťa, převážně svojí bojovností, obětavostí a hrou v poli. (Ostatní družstva až tak nesleduju, takže nemůžu říct).

Co bys označila za svoji největší přednost a naopak slabinu?
Jééé, tak slabin je strašně moc. Ale taková podle mě největší moje slabina (kromě špatného zápěstí) je blok. Ten doteď neumím pořádně postavit, ale když se povede, tam mám stráááášnou radost ☺. No a přednosti...momentálně jedna z nejlepších fanynek ;).

Jaké tréninkové cvičení tě nejvíce baví a které bys nejradši úplně zrušila?
Já bych zrušila běhání, to fakt nemusím. Baví mě všechna cvičení s míčem, hlavně to na orientaci a obratnost.

Čeho si ceníš na svém trenérovi?
Nejen, že dokáže pěkně „sprdnout“, ale umí pochválit, povzbudit a hlavně podpořit, i když sami v sebe už nevěříte.

JINÉ

Oblíbená hudba?
Poslouchám všechno kromě dechovky. Záleží na náladě. Takže od popu, 80´s, ska, RnB a Hip Hopu až po klasiku a v poslední době hodně i řeckou hudbu ☺

Jaký se ti líbí kluci/holky?
Kluci (spíše chlapi ☺) se mi líbí…A jací…to je složité…nemám „vyhraněný“ vkus, ale určitě mě musí něčím zaujmout a i to jiskření není ke škodě ☺.

Provozuješ i jinou sportovní činnost než volejbal (jakou)?
Já miluju téměř každý sport (kromě běhu), takže v létě kola v zimě lyže a prkno, squash, fitbox, plavání, dřív jsem dost jezdila na koních a dokonce jsem i jeden semestr vyzkoušela lukostřelbu, která mě fakt bavila. Ale v podstatě nejsem proti ničemu.

Co na sebe prozradíš ze soukromí (rodina, práce…)?
Klidně bych něco prozradila, ale není co ☺.

Jaké téma jsme vynechali a ty bys o něm ráda pohovořila?
Myslím, že jsi na nic nezapomněla ;)

OTÁZKY JEN PRO TEBE

Co se stalo s tvým kolenem, kdy už konečně budeš běhat, skákat…?
Jak se říká, sportem k trvalé invaliditě, takže jakož to správný sportovec jsem si musela přetrhnout (nebo téměř přetrhnout) na tréninku křížový vaz, naštípnout meniskus a ještě nalomit kost. Skákat můžu po jedné a běh ráda vynechám ☺. Ale doufám, že se budu moct vrátit co nejdřív, protože už se pěkně nudím a pořádně bych si zatrénovala. Takže na letní přípravu bych se chtěla plně zapojit.

Studuješ, studuješ – jaký obor, co bys chtěla dělat? Medicína tě nelákala?
Studuju, studuju… Studuju ČVUT fakultu biomedicínského inženýrství magisterský obor Přístroje a metody pro biomedicínu a ještě dálkově na Masarykově ústavu vyšších studií magisterský obor Podnikání a management v průmyslu. Medicína mě láká, lákala a vždycky lákat bude…A bude patřit mezi mé vysněné povolání. A co bych chtěla dělat v reálu? No chtěla bych se uchytit ve firmě, která se zabývá buď prodejem, nebo výrobou lékařské přístrojové techniky, ale kdo ví, kam mě vítr zavane.

Co ti dal Erasmus - případně, co ti vzal? (Možná pro nezasvěcené stručně popiš, o co jde.)
Erasmus je studijní zahraniční pobyt. Já měla to štěstí, že jsem mohla strávit půl roku ve slunném Řecku. Dal mi toho hodně. Řekla bych, že mi nic nevzal. Je to zkušenost, která je k nezaplacení. Člověk se najednou ocitne v úplně cizí zemi, kde nerozumí místní řeči a oni zase moc neumí anglicky ☺. Naučil mě samostatnosti, hospodaření, ale hlavně dívat se na věci z jiné perspektivy a možnost porovnat zahraničí s ČR. V neposlední řadě taky zlepšení v jazyku a poznání mnoha nových a krásných míst. Ale hlavně mi dal spoustu přátel takových, že s některými, doufám, se budu vídat až do smrti ☺.

Jak vznikla přezdívka JENNY?

☺ To už si ani tak nepamatuju, ale myslím, že to bylo ve čtvrťáku na střední, kdy jsme se já, moje spolužačka a spolužák chodili učit na maturitu z chemie pravidelně každý pátek do jedné nejmenované hospody a v dlouhé chvíli mezi sloučeninami ze mě udělali Jenny ☺

Měly jste doma s Káťou nějakou speciální dětskou hru (ta od Pachovských na pejska je notoricky známá….takže jste na řadě ☺)?

Tady tě asi zklamu, myslím, že to byla klasika, trochu jsme se mlátily, rády jsme „válely jablíčka“ po posteli. Prostě pejsek holek Pachovských je nepřekonatelný ☺.

Poslední (a jediný), kdo v rozhovorech uveřejnil recept, byl Štěpán. Myslím, že je na čase podělit se o klenot naší tradice. Mohla bys nám všem prozradit recept na výborné Bláhovic mufínky?
☺ to nevím, jestli mohu uveřejnit…ale pro ten kladný ohlas tady je (doufám, že je správně):
3 hrníčky polohrubé mouky
1 hrníček cukr krupice
1 hrníček mléka
1 hrníček oleje
2 vajíčka
1 vanilkový cukr
1 prášek na pečení
Vše smíchat, přidáváme kakao, čokoládu, borůvky, ořechy, jablka…podle chuti. Dáváme do formy (pozor, plníme jen z půlky, nakynou) a pečeme při 180° tak 10 minut (jistější je píchnout špejlí).


Co vzkážeš fanouškům svitavského volejbalu a čtenářům oddílových webových stránek?

Vydržte, i když je to s námi někdy k nevydržení!!!!

 

Děkujeme za rozhovor. Příště nás čeká naděje z řad chlapců.

 

Současné módní doplňky

 

Srpnová makačka

 

Káťa a Jája

 

Na srandičky není nikdy málo sil...

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll