Muži: Choceň nás prostě přehrála

V dalším kole svitavský tým mužů nastoupil proti jednomu z favoritů celé soutěže - Chocni. Vzhledem k rekonstrukci choceňské haly byla utkání odehrána ve Svitavách. My tedy nastoupili znovu v domácím prostředí.

Do prvního zápasu jsme šli bez respektu a ujali se několikabodového vedení. Bohužel to bylo poprvé a naposled. V polovině setu se soupeř dotáhl a koncovka již byla plně v jeho režii. Od druhého dějství již byl na hřišti prakticky jeden tým a Choceň zaslouženě zvítězila ve třech setech, kdy byla lepší především v útoku. Nás srážela navíc spousta nevynucených chyb v této herní činnosti.

Druhé utkání už bylo z naší strany lepší. Opět jsme si ale v každém setu neodpustili několik zbytečných chyb, které pro vývoj byly rozhodující. Zkušenější soupeř byl psychicky odolnější ve dvou vyrovnaných koncovkách a nám nestačily ani dva setboly k zisku alespoň jednoho setu, který by zápas určitě zdramatizoval.

Z individuálních výkonů stojí za komentář premiérový zápas Brůži, který vystřídal trápícího se Onďase na postu diagonálního hráče a příjemně překvapil. A nedá mi nezmínit Zdenálův první sezónní „nejtek“ soupeřova hráče po vyvedeném útoku středem v závěru druhého zápasu.

Příští kolo opět doma proti B-týmu České Třebové v neděli 26. listopadu od 10:00 v hale Na Střelnici. Přijďte zafandit!!!

Svitavy – Choceň 0:3 (-19, -13, -21), 0:3 (-19, -23, -26)

Sestava: Melis (N), Pipin (S), Kloby (B), Onďas (U), Doly(S), Zdenál(B), Máza (L) – Venca, Bůža, Bury

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/317', '', '172.20.0.29', 0, '1juu87eualv89q9knee6jjcoibc73peh', 0, 1714032204) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174