Muži: Dvě vítězství nad Chrudimí po průměrném výkonu

Po dlohých týdnech jsme se konečně představili v domácím prostředí proti Chrudimi. Po vyhraných utkáních v České Třebové a Chvaleticích, kde jsme si hodně zvedli sebevědomí, bylo naším cílem jedině vítězství. Další motivací pak potvrzení formy před domácím obecenstvem. To bylo opět fantastické a patří mu velké poděkování. Samotný průběh ovšem nebyl zadelka tak hladkým, jak jsme si v hlavách všichni nalinkovali.

Po prvních dvou setech, které skončily v obou případech naším vítězstvím, přišel velký obrat hostujícího mančaftu. Nám se od začátku nedařil tak agresivní servis jako v předchozích vystoupeních. Za minulými výkony rovněž zaostal Melis (nepřesnost rychlých nahrávek). Chrudim byla naopak hodně riskantní a úspěšná na podání. Naše hra byla především proto velmi čitelná a vše skončilo v pátém setu, kdy bych na nás nevsadil ani pětník.

Opět se ale ukázala smrtelná kombinace totální vůle a domácího publika, což v našem případě nemůže znamenat nic jiného než vítězství (15:9). Konec zápasu byl okořeněn žlutou kartou a nespokojeností hostů s výkonem sudích.

Do druhého zápasu jsme vstoupili prakticky totožně a snadno zvítězili v prvním dějství. V tom druhém se karta obrátila a my opět posadili na koně soupeře a nádherně se podříli jeho volejbalu. Do třetího setu vyměnil Máza smečaře. Dolíka a Buba vystřídali Pipin a Bury. Již tradičně to byla volba zlatá. Změnili jsme rytmus hry, chytli se konečně na skákaném servisu (hlavně Onďas) a vybojovali další cenné body. Asi to moc ke koukání nebylo, ale body nám už nikdo nevezme.