Muži: Osmé a deváté jarní vítězství. Tentokrát body z Vysokého Mýta

Po dvoutýdenní přestávce (parádní zájezd do Plzně na kvaldu o ME se smutným koncem minulý  víkend a potažmo odložené zápasy s Lanškrounem na 15. června) jsme nastoupili potřetí za sebou na hřišti soupeře. Tentokrát ve Vysokém Mýtě.

Již  při rozcvičování nás překvapil velmi kluzký antukový povrch ztěžující pohyb po kurtu. Pro oba soupeře to byly ale naprosto stejné podmínky a nám nezbývalo, než se s tím vyrovnat. Na rovinu přiznávám, že se to podařilo jenom částečně a kvalita našeho výkonu neodpovídala předchozím zápasům. První dva sety prvního utkání dopadly bodově zcela totožně, ale s různými vítězi. Po našem prvním vyhraném přišla série nevynucených chyb ve všech herních činnostech a začínalo se od začátku (1:1). Po snadném vítězství v následující sadě jsme soupeře zatlačili i na začátku setu čtvrtého (vedení 10:5). Bohužel jsme tento náskok neudrželi a zápas dovedli do dramatické koncovky, ve které jsme byli nakonec lepším týmem.

Druhý zápas byl kromě druhého setu (snadné vítězství 25:14) bojem o každý míč především v koncích setů. Nám se nedařila obrana (nejvíce postavení bloku krajních hráčů na útok soupeře ze zóny IV – Melis, Onďas – kdy  nás Mýto vytloukalo jak na běžícím pásu) a to byl jeden z hlavních důvodů proč s námi soupeř držel krok. I díky rozhodčímu jsme ale byli šťastnější a zápas dovedli do vítězství 3:0. Speciální poděkování dorazivším fanouškům. Příští týden sezónu zakončujeme na domácí půdě. V sobotu 14. června s Rybníkem a hned v neděli dohrávka s Lanškrounem. Stále existuje šance na vítězství v celém přeboru.

Vysoké Mýto – Svitavy 1:3 (-17, 17, -14, - 23), 0:3 (-22, -14, -23)

Sestava: Melis (N), Pipin (S), Kloby (B), Onďas (U), Doly(S), Zdenál(B), Máza (L) - Venca.