Muži: V dohrávce podzimu vydřené povinné body

K dohrávce podzimní části jsme nastoupili 24. listopadu v tělocvičně na Felberce. Již před utkáním bylo jasné, že ze sestavy vypadává Máza, který se věnoval reprezentačním povinnostem v Haníkově realizačním týmu. Na libero byl tedy určen poprvé Bury, jinak základní sestava zůstala bez dalších změn.

 

 

Svitavy – Žamberk 3:0, 3:2 (24, 20, 21) a (-22, -17, 25, 16, 11)

I když první zápas skončil výsledkově jednoznačným způsobem, ale především první set byl velmi vyrovnaný, kdy jsme soupeři dokonce nabídli 2 setboly. V dalším průběhu jsme víceméně měli průběh pod kontrolou. Občas nás trápila nepřesnost na přihrávce a větší množství nevynucených chyb než obvykle. Naštěstí pro nás i soupeř v těchto dovednostech „vynikal“.

Druhý zápas byl naopak zcela odlišný. Nám odešel první míč a ve druhém setu i nahrávka. Útočili jsme pravidelně na dvoje ruce a soupeř nás přímo válcoval. Situace se opakovala i ve setu třetím, kdy už vypadalo, že soupeř dovede zápas ke snadnému třísetovému vítězství (jejich pětibodové vedení). V koncovce se ale opět ukázali morální vlastnosti celého týmu. Nám se začala dařit hra středem, kde vynikal velmi výrazně Kloby a i přes 3 mečboly Žamberku jsme set vydřeli naší krví a potem k vítězství. Od té chvíle se mašina opět rozjela do vyšších otáček a náš tým vybojoval deváté vítězství této sezóny.

Sestava: Melis, Kloby, Zetor, Bury, Pipin, Doly, Zdenál - Haťa

Zajímavostí statistik je bilance pátých setů našeho družstva během podzimní části: 6 vítězství a žádná porážka. Podzim končíme tedy o skóre na třetím místě a bod za vedoucí Poličkou.

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll