Muži: Vítězná vlna na hřištích soupeřů pokračuje

Sraz byl tradičně na kurtech. Starší hráči o trochu dříve u kávy rozebrali čerstvé informace popradské výpravy svitavských ultras, která se v ranních hodinách navrátila do rodné vísky (podrobnosti v jiném příspěvku). Vyráželi jsme pouze v sedmi lidech, ale s jasným cílem pro dvě vítězství.Sestava byla tradiční s Burym na liberu.

Do prvního setu jsme doslova vlítli , než se soupeř rozkoukal, vedli jsme 1:0 a využili beze zbytku lepší stranu kurtu (ostré slunce). Druhý set byl dramatičtější. V prostřední fázi jsme udělali několik chyb při příjmu podání a soupeře pustili do 3 bodového vedení. Po oddechovém čase jsme nasadili osvědčený systém „blázni na hřišti“ a s pomocí dobré obrany na síti i v poli set dovedli do vítězného konce (25:22). Třetí sada již byla jednoznačnou záležitostí od úvodních míčů. Za 65 minut 3:0 a polovina úkolu bez větších komplikací splněna.

Do druhého utkání jsme vstoupili stejně jako do předchozího. Opět vyhraný los, opět lepší strana. Hru jsme měli výrazně pod kontrolou a trochu se uspokojili vývojem. To se negativně projevilo ve druhém setu, kdy nás soupeř nijak výrazně nepřehrával, ale nám odešla jarní jistota: blok. K tomu tradiční série několika excesů ve všech herních činnostech. Zde drobná poznámka: tento tým je už nyní i přes svůj nízký věkový průměr velmi dobrý, ale výborným se stane až bez těchto kolapsů (omluva všem čtenářům, ale nejde si to neodpustit – pozn. autora). Sadu jsme tedy ztratili a začínali od začátku. Překvapení se ale nekonalo. Soupeř, který je mixem mladíků a velmi zkušených hráčů nenašel obranu na naši rychlou hru. Naopak dobrou obranou tentokrát především v poli, jsme soupeře k ničemu výraznějšímu nepustili. Vítězství 3:1 bylo zasloužené. Speciální poděkováním svitavským fanouškům, kteří dorazili v hojném počtu a vytvořili takřka domácí atmosféru  nejen nám, ale i ženskému „Béčku“.

Z jednotlivců vyzdvihuji našeho zametače Buryno, který na postu libera prakticky nechyboval a spolu s přihrávajícími smečaři vytvořil perfektní podmínky pro rychlou hru a pravidelné útoky na jedny ruce. Tentokrát se dařilo především ze zóny IV, kde dominovali jak Pipin, tak především Dolík. Příští zápas až 7. června ve Výsokém Mýtě. Lanškroun příští týden je odložen na 15. června. Svitavští fans jedou dobýt Plzeň.

Litomyšl – Svitavy 0:3, 1:3

Sestava: Melis (N), Pipin (S), Kloby (B), Onďas (U), Doly(S), Zdenál(B), Bury(L).