My nezopakovali zlepšený výkon z posledních utkání a soupeř byl nad naše síly.

Již doma jsme se v první části sezony přesvědčili, že nám styl tohoto soupeře vůbec nesedí a na jeho půdě jsme nepřekvapili a celkem jednoznačně prohráli.

TJ Bohemians Praha - Svitavy 3:0 (20,15,19)

V poslední době se nám výsledkově i herně dařilo. Dá se říct, že celé družstvo začínalo hrát podobný volejbal jako před rokem v tuto dobu. Jeli jsme tento trend dokázat, ale soupeř byl na útoku hodně razantní, což nám dlouhodobě moc nesedí. Základní sestava se v poslední době ustálila na těchto hráčkách: Dvořáková, Frohdeová, Horáčková, Šrůtková, Hendrichová, Šimková a Sýkorová a na střídačce nám pomáhala Dědková. Již od začátku zápasu bylo jasné, že tentokrát urvat body bude velice těžké. Soupeř nás rozebíral razantním útokem, plachtícím podáním, se kterým jsme si neporadili a odevzdávali velké množství míčů na soupeřovu stranu úplně zadarmo. A když se k tomu začínala přidávat i nedůvěra ve vlastní síly, bylo jasné, že tentokrát soupeře neporazíme a to zaznamenalo v prvním utkání celkem jednoznačný výsledek.

TJ Bohemians Praha - Svitavy 3:1 (21,17,-27,18)

Mezi zápasy jsme si situaci rozebrali, každá hráčka si k tomu řekla své a odpoledne jsme v prvním setu začali se základní sestavou stejnou, jako ráno. Výkon znamenal zlepšení některých herních činností, ovšem k zisku setu to nepomohlo. Stejný obraz hry byl i v setu následujícím, ovšem zase se začala projevovat nedůvěra a hráčky po sobě začaly koukat. Nejvyšší čas na změnu. Na smeč přišla Horáčková, Hendrichová na blok a na post univerzálního hráče Dědková. Hru to oživilo a nakonec se nám podařilo v dramatické koncovce tento set vyhrát. Ovšem hned v dalším jsme zase začali dělat chyby a ty vyústily v jednoznačný další set pro soupeře a konec utkání. Hodnocení je pozitivní v tom, že jsme si i přes prohru ověřili, že obranný systém, hraný v poslední době je asi to nejlepší, co lze se současným kádrem vymyslet. Chybí nám všem razance v útoku, ale to je ovlivněno i velkou porcí zranění, kdy některé hráčky teprve teď se zapojují naplno do tréninkového procesu a dohání fyzičku i techniku jednotlivých herních činností.

Za Svitavy hrály: Klára Dvořáková, Lucka Dědková, Martina Frohdeová, Verča Hendrichová, Linda Horáčková, Míša Sýkorová, Bára Šimková, Markéta Šrůtková

Trenér: Martin Knížek

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll