Na Felberce zvítězili chlapci ze Svitav

V neděli 28. března sehráli naši Tygři a Aligátoři další kolo krajského přeboru v přehazované. Družstva A a B hrála v domácím prostředí tělocvičny ZŠ Felberova a družstvo C se vydalo do Dolního Újezdu.

Družstvo A ve složení Štěpán Hlaváček, Petr Češka, Filip Siekiera a Marek Melša odehrálo výborné zápasy a s jedinou prohrou celý turnaj poprvé v letošní sezóně vyhrálo. Všichni odevzdali, co umí, bojovali a na výsledku to je vidět.

Družstvo B ve složení Lukáš Siekiera, Dominik Kocián, Martin Kiss a Vojta Švihel bojovalo, kluci bez problémů porazili papírově slabší soupeře, s ostatními odehráli vyrovnaná utkání a při troše štěstí to mohlo být lepší než 8. místo v turnaji, které ale znamená bezproblémové udržení ve skupině A.

Obě družstva zasluhují pochvalu od trenéra za předvedené výkony, za bojovnost na hřišti a tentokrát i za chování během celého turnaje. Sezónu zakončíme posledním turnajem 18. dubna a stále máme o co hrát. Družstvo A je v krajském přeboru celkově na druhém místě, družstvo B je celkově čtvrté s minimální ztrátou na třetího.

Céčko - Matěj Novák, Vítek Jakubec, Lukáš Jansa a Jakub Kočvara (úplný nováček, ročník narození 2002) se první tři zápasy teprve probouzelo a navíc jim nepřál los, nafasovali nejsilnější celky skupiny. Tři prohry (z toho dva debakly) zamávaly s jejich sebevědomím. Musíme bojovat, kluci, teď už to bude lepší. Hned další dva zápasy to byl pořádný nervák, vždy o bod - jednou výhra, jednou prohra. Konečně se kluci probudili a začali předvádět, co v nich je. Následující dvě utkání byla jako den a noc. Nejprve jasná výhra - úplný válec soupeře a pak, ke zděšení trenérky, prohra s relativně slabým soupeřem a to o parník!!! Nedařil se útok a nám padaly jednoduché míče... Kluci dostali potřebné napomenutí - přeci jen, z Újezda to není domů přes kopec, dali si oběd a hned bylo líp. Vítek se výborně rozehrál v poli, následně se k němu připojil i Matěj, na kterého trenérka sázela zejména v útočné fázi a který do té doby spíše protivníky šetřil. Oba navíc přitlačili podáním. "Odneslo" to naše ten den výborně hrající holčičí céčko, boj to byl pěkný na obou stranách. Další tři zápasy už byly zcela v naší režii a to s rozdílem třídy. Sečteno, potrženo: 6 výher, 5 proher - 7. místo z 12 účastníků B skupiny.
Kluci se snaží, makají v poli (často zázračně chytí i tvrdé smeče), sami mají v útoku nevýhodu (vždyť z kluků jsou úplně nejmenší, z holek jsou menší tak dvě tři družstva). A bojují, hlavně Lukáš! A Kubo, na první turnaj to bylo víc než dobrý! Chválím.

A na závěr udělujeme červený puntík všem rodičům za včasný příchod jejich potomků vzhledem k posunutí času.

 

David a Pavlína

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll